بورس کالا

در هفته منتهی به ۲۴ دی ماه یک میلیون و ۷۶۵ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۲۶ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت. سیمان، فولاد و سنگ آهن برترین های تالار محصولات صنعتی و معدنی و وکیوم باتوم، قیر و مواد پلیمری سنگین وزن های تالار فراورده های نفتی و پتروشیمی بودند.

به گزارش «کالاخبر»؛ طی هفته اخیر در تالار محصولات صنعتی و معدنی یک میلیون و ۳۱۰ هزار تن انواع کالا به ارزش ۶۸ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۸۹۷ هزار و ۱۰۱ تن سیمان، ۱۷۲ هزار و ۵۸۹ تن فولاد، ۱۱۵ هزار تن سنگ آهن، ۷۲ هزار تن آهن اسفنجی، ۴۰ هزار تن خاک روی، ۹ هزار و ۶۲۵ تن آلومینیوم، ۵ هزار و ۳۶۰ تن مس، یک هزار و ۴۰۰ تن شمش روی، ۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن و یک کیلوگرم شمش طلا مورد دادوستد قرار گرفت.

شایان ذکر است در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۴۴۵ هزار و ۵۶۶ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۶ هزار میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۱۹۲ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۰۲ هزار و ۴۰۲ تن قیر، ۶۸ هزار و ۵۵۳ تن مواد پلیمری، ۳۱ هزار و ۸۷۶ تن مواد شیمیایی، ۴۸ هزار تن لوب کات، ۳ هزار و ۶۳۹ تن روغن پایه، ۳۴۰ تن گوگرد و ۱۰۰ تن آرگون معامله شد.

همچنین ۱۰ هزار و ۲۱۴ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران به فروش رسید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش