مس

تالار صادراتی بورس کالای ایران امروز برای دومین بار میزبان عرضه ۲۰۰۰ تن کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران بود که با تقاضای بالای خریداران مواجه شد که البته در نهایت با نرخ پایه معامله صورت گرفت. 

به گزارش «کالاخبر»، محموله ۲ هزارتنی ملی مس با تقاضای ۴ هزار تنی مواجه شد و قیمت پایه این محموله پ ۲ میلیون و ۳۱۴ هزار و ۲۴۸ ریال اعلام و در همان قیمت پایه نیز معامله صورت گرفت.

اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران هفته گذشته پس از عرضه موفق این شرکت در رینگ صادراتی بورس کالا گفت: این امر در راستای شفاف‌سازی برای فروش خارجی شکل می‌گیرد چراکه ایجاد شفافیت و رقابت برای صادرات مس، حرکتی جدید و جذاب است؛ در این زمینه با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با بورس کالا، صادرات مس کاتد از طریق رینگ صادراتی بورس کالا انجام خواهد شد.

به عقیده کارشناسان گسترده شدن دامنه حضور خریداران، ایجاد رقابت و شفافیت، کاهش ریسک نکول و اطمینان از تسویه فروش محصول صادراتی با وجود تحریم ها از جمله مزایای صادرات کالاها از مسیر بورس کالای ایران است که در صورت تسهیل روند نقل و انتقالات مالی و مراودات تجاری از این بستر، ایران می تواند به مرجع قیمت های منطقه ای در برخی کالاها تبدیل شود. 

انتظار می رود با استقبال از خریدهای صادراتی آلومینیوم، پی وی سی و میلگرد و این بار مس کاتد، شاهد ترغیب سایر تولیدکنندگان محصولات فلزی و پتروشیمی برای استفاده از رینگ صادراتی بورس کالا جهت صادرات محصولات آنها باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش