معاملات آتی

در جریان معاملات هفته منتهی به ۱۱ تیرماه ۱۴۰۰ معامله گران در بازار مشتقه بورس کالای ایران تعداد ۷۵ هزار و ۶۵ قرارداد آتی را بر پایه ۵ دارایی نقره، زعفران نگین و پوشال، پسته و زیره سبز به ارزشی بالغ بر ۱۲۶۱ میلیارد و ۷۰۷ میلیون ریال منعقد کردند.

به گزارش «کالاخبر»؛ در هفته ای که گذشت، تعداد ۲۲ هزار و ۷۹۵ قرارداد آتی نقره برای تحویل در دو سررسید مرداد و مهر ماه ۱۴۰۰ منعقد شد و ارزش ۴۸۹ میلیارد و ۱۳۶ میلیون ریالی برای آن رقم خورد.

انعقاد ۵۱ هزار و یک قرارداد آتی زعفران نگین نیز ارزشی بیش از ۷۳۴ میلیارد ریالی را در سه سررسید تیر، شهریور و آبان ماه امسال در پی داشت.

معامله گران ۱۰۱۸ قرارداد آتی زعفران پوشال را برای تحویل در در دو سررسید شهریور و آبان ماه سال جاری در حالی منعقد کردند که ارزشی بیش از ۱۱ میلیارد و ۱۹۶ میلیون ریال برای این دارایی پایه به ثبت رسید.

در این هفته، ۸۸ قرارداد آتی پسته تحویل مرداد ماه نیز منعقد شد و ارزش ۱۵.۴ میلیارد ریالی را در پی داشت.

همچنین، در سررسید مهرماه ۱۴۰۰ قرارداد آتی زیره سبز ۱۶۳ قرارداد منعقد شد تا ارزش بالغ بر ۱۱.۸ میلیارد ریالی در هفته گذشته برای دارایی پایه مذکور ثبت شود.

گفتنی است، امروز ۱۲ تیر ماه نیز یک قرارداد آتی دیگر به قراردادهای آتی بورس کالای ایران افزوده می شود تا از این پس معامله گران دارایی سکه طلا را در قالب قرارداد آتی واحدهای صندوق سرمایه گذاری طلا دادوستد کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش