شیمیایی پلیمری پلاستیکی

شرکت های دارویی، بسته بندی، غذای مصرف کننده و نوشیدنی بخشی از ۶۰ شرکتی هستند که توافقنامه منع استفاده از پلاستیک، را امضا کردند. این توافقنامه شامل کشور های استرالیا، نیوزیلند و جزایر اقیانوسیه می‌شود و با هدف حذف ضایعات پلاستیکی تا سال ۲۰۲۵ پایه ریزی شد. 

به گزارش «کالاخبر» به نقل از پترو تحلیل، اهداف توافقنامه "آنزپک" تا سال ۲۰۲۵ شامل حذف بسته بندی های غیر ضروری و مشکل ساز از طریق طراحی مجدد، خلاقیت و مدل های جایگزین تحویل کالا و تضمین این که ۱۰۰ درصد از این بسته بندی پلاستیکی قابل استفاده مجدد، قابل بازسازی یا کود شدنی باشد. همچنین این برنامه با هدف افزایش جمع آوری بسته بندی های پلاستیکی و بازسازی آن ها تا میزان ۲۵ درصد و میانگین ۲۵ درصد از محتوای بازسازی شده در بسته بندی های پلاستیکی، طرح ریزی شده است. این برنامه پیش بینی می کند اگر اقدامات موثر صورت نگیرد، تا سال ۲۰۴۰ دورریز های پلاستیکی اقیانوس چهاربرابر خواهند شد.

اعضای اصلی این توافقنامه شامل شرکت های غذای مصرف کننده و نوشیدنی اعم از کوکا کولا جنوب اقیانوسیه، نستل استرالیا، ماندلز استرالیا و پپسیکو استرالیا و نیوزیلند، شرکت های کالا مصرف کننده شامل Colgate Palmolive و Unilever استرالیا، سوپرمارکت های زنجیره ای Coles و Woolworths، در کنار شرکت های بسته بندی Amcor Flexibles و Mettler Packaging استرالیا، می شوند.

توافقنامه آنزپک تحت مدیریت سازمان غیر انتفاعی بسته بندی Covenant استرالیا است که با دولت استرالیا، تجارت ها و سازمان ها در جهت توسعه اکوسیستم پایدار بسته بندی کار می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش