آتی

طی معاملات آبان ماه ۱۴۰۰ در بازار مشتقه بورس کالای ایران ۸۸۰ هزار و ۲۵۷ قرارداد آتی به ارزش ۲۶ هزار و ۲۲۹ میلیارد ریال منعقد شد و از نظر ارزش معاملات به ترتیب دارایی های پایه زعفران نگین، صندوق طلا و نقره اول تا سوم شدند.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از میزان، معامله گران در آبان ماه امسال ۸۳۵ هزار و ۷۵۱ قرارداد آتی زعفران نگین را به ارزش ۲۴ هزار و ۱۸۱ میلیارد و ۵۷۵ میلیون ریال و برای تحویل در دو سررسید آبان و دی ماه امسال منعقد کردند تا این دارایی پایه به لحاظ حجم و ارزش کل معاملات در صدر بازار قرار گیرد.

در سه سررسید آبان، آذر و بهمن ماه قرارداد آتی صندوق طلا نیز ۱۴ هزار و ۵۰۷ قرارداد به ارزش ۱۳۷۰ میلیارد ریال منعقد شد که با ثبت این آمار، صندوق طلا به لحاظ ارزش کل معاملات رتبه دوم را به دست آورد.

۱۵ هزار و ۵۰۰ قرارداد آتی نقره نیز به ارزشی بیش از ۳۴۰ میلیارد و ۲۷۱ میلیون ریال در سررسیدهای آبان، آذر و بهمن ماه سال جاری در حالی منعقد شد تا این دارایی پایه مقام سوم را در میان سایر دارایی های پایه کسب کرد.

در دوره مورد بررسی ثبت انعقاد ۱۳ هزار و ۹۰۱ قرارداد آتی زعفران پوشال نیز در تنها سررسید فعال آن برای تحویل در آبان ماه امسال رقم خورد و ارزش ۲۶۶ میلیارد و ۷۲۹ میلیون ریالی برای آن به ثبت رسید.

همچنین معامله گران ۵۱۴ قرارداد آتی زیره سبز و ۸۴ قرارداد آتی پسته را نیز در حالی برای تحویل در آذر ماه منعقد کردند که ارزش معاملات دو دارایی مذکور در مجموع به حدود رقم ۷۱ میلیارد ریال رسید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش