• ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
  • کد خبر: 65241
محصولات کشاورزی

گزارش جدید وزارت کشاورزی روسیه نشان می‌دهد صادرات محصولات کشاورزی این کشور از ابتدای امسال تا ۲۴ اکتبر به ۲۶ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از راشاتودی، گزارش جدید وزارت کشاورزی روسیه نشان می‌دهد صادرات محصولات کشاورزی این کشور از ابتدای امسال تا ۲۴ اکتبر به ۲۶ میلیارد دلار رسیده است.

این میزان ۱۹.۵ درصد از میزان صادر شده در بازه مشابه سال گذشته بیشتر است.

در این بازه صادرات غلات ۱۱.۶ درصد جهش کرد و به بیش از ۸ میلیارد دلار رسید، در حالی که صادرات ماهی و غذای دریایی با جهشی ۲۱.۱ درصدی به ۵.۱ میلیارد دلار رسید. فروش خارجی محصولات چربی و روغنی هم ۴۷.۵ درصد جهش کرد و به ۵.۳۵ میلیارد دلار رسید. صادرات صنایع فرآوری غذا ۸.۹ درصد افزایش یافت و به ۳.۵ میلیارد دلار رسید در حالی که صادرات گوشت و محصولات لبنی با جهش ۲۹.۹ درصدی به بیش از ۱ میلیارد دلار رسید.

اتحادیه اروپا و ترکیه مهم‌ترین واردکنندگان کالاهای کشاورزی روسیه بودند و به ترتیب ۱۳ درصد و ۱۱.۸ درصد از این صادرات را دریافت کرده‌اند. صادرات محصولات کشاورزی روسیه به چین در این بازه ۳۶.۴ درصد جهش کرده و به بیش از ۳ میلیارد دلار رسیده است.

فهرست ۱۰ واردکننده برتر محصولات کشاورزی روسیه در ادامه شامل کره‌جنوبی، قزاقستان، مصر، بلاروس، اوکراین، ازبکستان و آذربایجان می‌باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش