ملک املاک مسکن

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که اعتماد از قیمت و شرایط ملک در بورس کالا حرف اول را می زند و خریداران با اطمینان خاطر می توانند در حراج املاک شرکت کنند؛ از سوی دیگر استقبال عرضه کنندگان با توجه به سهولت عرضه املاک و اراضی و نبود تشریفات مزایده ها، رو به افزایش است.  

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری مهر، سهیل ذوقی، مدیر کالایی کارگزاری آینده نگر خوارزمی در خصوص مزیت های عرضه املاک در بورس کالا گفت: بزرگترین مزیت عرضه املاک در بورس کالا، شفافیت آن است. ضمن آنکه افراد به منظور قیمت پایه، هویت عرضه کننده، شرایط ملک و موارد دیگر به بورس کالا اعتماد بیشتری دارند و با اطمینان بیشتری اقدام به خرید ملک می کنند.

ذوقی ادامه داد: در اولین تجربه معامله مسکن در بورس کالا، شرکت عمران شهر جدید پردیس یک باب واحد تجاری را به صورت ۳۰ درصد نقد و ‌۷۰ درصد اقساط ۴۸ ماهه به خریدار واگذار کرد؛ پس از آن یک بانک خصوصی یک ملک دیگر را در بورس کالا فروخت و حالا وزارت دفاع برای عرضه پای کار آمده است. بدون شک نبود تشریفات و مراحل زمانبر مزایده به مرور باعث استقبال به عرضه بیشتر املاک در بورس کالا می شود همانطور که به تازگی درخواست های زیادی برای عرضه ارایه شده است.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، رفته رفته با انجام چندین معامله اعتماد بزرگی در میان خریداران ملک در بورس ایجاد می شود و از طرفی در بورس کالا چون کشف قیمت عادلانه و براساس عرضه و تقاضا است، نهادهای دولتی، بانک ها و سایر بخش های عمومی می‌توانند با قیمت عادلانه تری اموال خود را به فروش برسانند.

مدیر کالایی کارگزاری آینده نگر خوارزمی افزود: رونق معاملات املاک دولتی و خصوصی در بورس کالا، بازار ملک به خصوص مزایده ها را به سمت شفافیت می برد و از واسطه گری های مخرب که عامل افزایش کاذب قیمت می شد جلوگیری می کند.

وی در پایان تاکید کرد: قیمت گذاری ها صحیح براساس نظر کارشناسی شده، وجود فضای سالم و رقابتی باعث جذب مشتریان بیشتر شده و پیش بینی می شود عرضه های املاک و اراضی بسیار موفق دنبال شود.

براساس این گزارش، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در راستای برنامه فروش املاک مازاد خود، یک قطعه زمین محصور شده واقع در شهرستان دماوند را به قیمت پایه ۱۳۰ میلیارد ریال در تاریخ ۹ آذر ماه امسال در بورس کالای ایران روی میز فروش می‌گذارد.

این قطعه زمین به مساحت ۳۶۲۳.۴۵ مترمربع دارای سند شش دانگ واقع در شهرستان دماوند- دشت مشاء است و تضمین متقاضیان خرید برای شرکت در حراج مبلغ ۳.۹ میلیارد ریال معادل سیصد و نود میلیون تومان (۳ درصد قیمت پیشنهادی فروشنده) به صورت واریز وجه نقد یا تودیع ضمانت نامه بانکی در نظر گرفته شده است.

مهلت واریز وجه تضمین و ثبت درخواست جهت شرکت در حراج نیز تا پیش از پذیرفته شدن بهترین قیمت پیشنهادی و انجام معامله خواهد بود. علاقه مندان می توانند از طریق لینک http://www.ime.co.ir/amlak.html در سایت بورس کالای ایران جزییات عرضه این ملک وزارت دفاع را ملاحظه کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش