سعیدی

زهرا سعیدی مبارکه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است با توجه به اعلام وزیر اقتصاد در خصوص امکان واگذاری املاک مازاد بانک ها در بورس به نظر می رسد که این اقدام، روش مناسبی برای شفاف سازی و برقراری عدالت کامل در مزایده املاک بانک ها باشد.

به گزارش «کالاخبر»، سعیدی مبارکه در گفت‌وگو با میزان عنوان کرد: به طور معمول در مزایده های املاک و اموال بانک ها شائبه هایی وجود داشته که ناشی از نبود شفافیت در روش فروش بوده است اما امروز که موضوع فروش املاک بانک ها با مکانیسم حراج در بورس کالا مطرح شده است به نظر می رسد که این روند در مسیری شفاف قرار گرفته است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: شفافیت در واگذاری ها به نفع خود وزارت امور اقتصادی و دارایی است و در واقع به مدیران کمک می کند تا فرآیندی را با برنامه ریزی صحیح و بدون هیچ گونه شائبه ای مدیریت کرده و امور را به انجام برسانند؛ از این رو استفاده از ظرفیت بورس که نمادی از شفافیت در اقتصاد است می تواند به سلامت و شفافیت اقتصاد کمک کند.

وی با تاکید بر اینکه بانک ها نیز باید از فروش املاک خود در بورس کالا استقبال کنند، اظهار داشت:  با توجه به تفاوت قیمت ملک و زمین در مکان ها و مناطق شهری مختلف و متناسب با نوع کاربری آن ها، بهترین روش حراج املاک در بورس کالا و رقابت عادلانه خریداران در شرایطی یکسان است.

نماینده مردم مبارکه در مجلس در پایان عنوان کرد: فروش املاک بانک ها در بورس در وهله نخست شفافیت ایجاد می کند که از مزایای دیگر این اتفاق می توان به نقد شدن بخش زیادی از دارایی غیر مولد بانک ها در مکانی رسمی و همچنین حضور خریداران در بستر معاملاتی شیشه ای و براساس عدالت اشاره کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش