نمایش همه
 • ایران و هند ۱۳۹۶-۰۹-۲۴ ۱۲:۲۴

  از سوی دو کارشناس مطرح شد:

  مزایای چندگانه راه اندازی سکوی معاملاتی مشترک بین بورس کالای ایران و هند

  توسعه روابط بین بورس های کالایی یکی از روش های افزایش تعاملات بین کشورها در راستای مبادلات فیزیکی کالا، معاملات اوراق بهادار مبتنی بر کالا و بازارهای مشتقه است و در این راستا، راه اندازی سکوهای معاملاتی مشترک یکی از اهدافی به شمار می رود که در بورس کالای ایران در اولویت قرار گرفته است.

 • نفت ۱۳۹۶-۰۹-۲۴ ۱۱:۴۰

  به دنبال تداوم کاهش تولید اوپک و متحدانش؛

  قیمت جهانی نفت افزایش یافت

  قیمت نفت برنت امروز با ۱۵ سنت، معادل ۰.۲ درصد افزایش به ۶۳ دلار و ۴۶ سنت رسید.

 • طلا ۱۳۹۶-۰۹-۲۴ ۱۱:۲۶

  شورای جهانی طلا پیش بینی کرد؛

  روند قیمت طلا در سال ۲۰۱۸

  تحلیلگران شورای جهانی طلا بر این باورند که قیمت این فلز گرانبها طی سال ۲۰۱۸ میلادی نیز به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

 • پسته ۱۳۹۶-۰۹-۲۴ ۱۰:۴۱

  یک تولیدکننده پسته مطرح کرد:

  یک پیشنهاد برای پُرپول‌شدن جیب ۱۵۰ هزار پسته‎کار

  در بازار سنتی پسته گروه ها و افراد خاصی فعال هستند که محصول حدود ۱۵۰هزار خرده مالک را از روستاها جمع آوری کرده و به صادرکننده می فروشند؛ از این رو اگر بورس کالا بتواند شرایطی را فراهم کند که دست واسطه ها از بازار پسته کوتاه شود، ضمن افزایش سود باغدار به شفافیت معاملات و واقعی تر شدن قیمت ها کمک زیادی می کند.

 • بورس کالا ۱۳۹۶-۰۹-۲۴ ۱۰:۰۴

  مروری بر مهم ترین رویدادهای تالار نقره ای؛

  یک هفته با بورس کالا

  در هفته گذشته رویداد ها و اظهار نظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که تنظیم عرضه و تقاضای بازار با اجرای طرح قیمت تضمینی گندم، امکان خرید و فروش سکه در بستر آنلاین بورس کالا، برگزاری جلسه هم اندیشی سندیکای لوله و پروفیل برای بهبود بازار ورق گرم در بورس کالا، تنظیم بازار زعفران از طریق بورس کالا و پرداخت سریع مطالبات ذرت کاران با کمک بورس کالا از مهم ترین آنها بود.