نمایش همه
 • شاپور محمدی ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۳۷

  رییس سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان کرد؛

  اصلاح قوانین بازار سرمایه در دستور کار سازمان بورس

  امروز نخستین همایش ملی حقوق بازار سرمایه با همت انجمن حقوق اقتصادی ایران در خانه اندیشمندان علوم اسلامی و با حضور رییس سازمان بورس و برخی از مدیران ارشد بازار سرمایه برگزار شد.

 • گزارش تصویری؛ ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۲۴

  مدیرعامل بورس کالا در نخستین همایش ملی حقوق بازار سرمایه تشریح کرد:

  جایگاه و مسوولیت‌های حقوقی اتاق پایاپای در معاملات بورس کالا

  نخستین همایش ملی حقوق بازار سرمایه صبح امروز با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران با هدف فراهم کردن فضایی مناسب در بررسی عمیق مسائل کاربردی حقوق بازار سرمایه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

 • محسنی ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۴۶

  در گفت‌وگو با عضو شورای عالی بورس مطرح شد؛

  ارز باید هدف بعدی آپشن باشد

  معاملات اختیار معامله (آپشن) در حالی برای نخستین بار در بازار سرمایه ایران به خصوص در بورس کالای ایران راه‌اندازی شد که کارشناسان ایجاد این ابزارهای مالی را از ضرورت‌های توسعه بازار سرمایه عنوان می­کنند.

 • تالار صادراتی ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۹:۲۸

  یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛

  رونق اقتصادی با استفاده از ظرفیت های صادراتی بورس کالا

  یک کارشناس بازار سرمایه در رابطه با ضرورت رونق تالار صادراتی بورس کالا گفت: صادرات به اقتصاد گره خورده است، بنابراین توجه به صادرات برای کشور یک ضرورت محسوب می شود و از آنجا که عرضه و تقاضا در بورس کالا موجب شفافیت می‌شود، در نتیجه رونق تالار صادراتی، شرایط بهتری را برای خروج از رکود فراهم می آورد.

 • انارکی ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۴:۰۳

  انارکی محمدی مطرح کرد:

  ارتقای تجارت با عرضه پسته و زعفران در بورس کالا

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براینکه ورود پسته به معاملات بورس کالا یک‌بار دیگر حضور ایران را در عرصه تجارت جهانی پررنگ می‌کند، گفت: با ورود پسته و زعفران در معاملات بورس کالا می توان مجددا به سمت قیمت گذرای و فروش شفاف این محصولات حرکت کرد و در بازارهای جهانی به رقابت پرداخت.

 • خلیفه سلطان ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۳

  رسول خلیفه سلطانی مطرح کرد؛

  توسعه ابزارهای مالی بورس کالا به سود صنعت فولاد

  بورس‌های کالایی به عنوان یکی از ابزارهای اقتصادی مهم در دنیای امروز به شمار می‌روند، به طوری که قیمت بسیاری از کالاهای اساسی موجود در دنیا، در بورس‌های کالایی کشف می‌شود؛ در واقع در این مکانیزم، حجم عرضه و تقاضای خرید برای یک کالا و بودن و یا نبودن متقاضیان خرید، موجب تعیین قیمت آن خواهد شد.

 • تالار معاملات بورس کالا ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۳۴

  امروز صورت می گیرد؛

  عرضه ۸۰ هزار تن محصول در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی

  تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران ، امروز( یکشنبه) ۱۰ اردیبهشت ماه میزبان عرضه ۸۰ هزار و ۷۲۸ تن انواع محصول است.

 • دلار ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۳

  احتمال رشد شاخص دلار در ماه های آینده چه میزان است؟

  پیش بینی وضعیت بازار ارز طی هفته های آتی

  در آخرین روز از معاملات ماه آوریل عملکرد دلار در برابر ارزهای معتبر منفی ثبت شد و پیش بینی های متفاوتی از نرخ دلار در روزهای آتی توسط کارشناسان ارائه می شود، بر همین اساس این گزارش سعی دارد با بررسی علل کاهش ارزش دلار به سرمایه گذاران در بازارهای ارز کمک کند تا بتوانند رفتار دلار را درهفته های آینده پیش بینی کنند.

 • کیتکو ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۹

  دیدگاه متفاوت تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران از روند قیمت طلا؛

  اختلاف نظرها اوج گرفت

  تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی اختلاف نظر زیادی درباره روند قیمت طلا در هفته آینده دارند.

 • بانک جهانی ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۷:۳۱

  بانک جهانی گزارش داد؛

  چشم‌اندازی سبز برای بازارهای کالایی

  بانک جهانی گزارش جهانی «چشم‌انداز بازار کالاها» را منتشر کرد و در آن افزایش قیمت را برای کالاهای صنعتی به‌ویژه انرژی و فلزات طی سال جاری میلادی و سال پس از آن، پیش‌بینی کرد.

 • محمدرضا-پورابراهیمی-کمیسیون-اقتصادی-مجلس.jpg ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۵۶

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد؛

  رونق بورس کالا لازمه شفافیت اقتصادی

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش رونق بورس کالا روی رشد شفافیت اقتصادی گفت:زمانی وضعیت انجام معاملات در بورس کالا مطلوب است که حجم مبادلات کالایی با حجم مبادلات از طریق ابزار مشتقه در حال تعادل باشد.

 • تالار ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۴:۲۵

  در هفته اول اردیبهشت ماه رقم خورد؛

  معامله ۳۳۸ هزار تن انواع کالا در تالار نقره ای

  در اولین هفته منتهی به ۷ اردیبهشت ماه، ۳۳۸ هزار و ۱۱ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۶ هزار ۲۰۹ میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد داد و ستد قرار گرفت.

 • سکه ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۴۴

  گزارش هفتگی؛

  ۲۰هزار قرارداد آتی منعقد شد/روزهای حساس بازیگران طلا و سکه

  اگر چه نوسان های رو به پایین اونس و دلار در بازارهای جهانی بهای سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالا را طی هفته اخیر با کاهش قیمت رو به رو کرد، اما کارشناسان معتقدند، خوش بینی ها نسبت به روند صعودی بهای اونس و همچنین در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری کشورمان، روزهای حساسی را برای بازار طلا و سکه رقم خواهد زد.

 • ناصرپور ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۲۴

  مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالا مطرح کرد؛

  "سامانه مجازی معاملات مشتقه" ابزاری برای گسترش فرهنگ معاملاتی

  به گفته مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالا، سامانه بازار مجازی معاملات مشتقه بورس کالای ایران، ریسک خاصی را به مشتریان تحمیل نمی کند و آنان را قادر می سازد تا در فضایی کاملاً عملیاتی با ساز و کار معاملات مشتقه آشنایی پیدا کنند.

 • سکه ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۰۷

  در یادداشتی بررسی شد؛

  چند حرف یونانی مهم برای مدیریت ریسک اختیار معامله ها

  قیمت یک برگ یا قرارداد اختیار معامله تحت تأثیر عوامل گوناگونی قرار دارد که این عوامل می‌تواند به معامله‌گران کمک و یا به آنها لطمه وارد کند، البته این موضوع بسته به اینکه چه نوع موقعیتی (position) در قرارداد اختیار معامله اتخاذ شده متفاوت است.

 • طلا ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۵۳

  در آستانه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه رقم خورد؛

  ثبت بدترین عملکرد بهای طلا در ۷ هفته اخیر

  قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات دیروز جمعه با تغییر چندانی روبرو نشد، اما بدترین عملکرد هفتگی خود در ۷ هفته به ثبت رساند.

 • تالار معاملات بورس کالا ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۱۱

  در اولین روز هفته صورت می گیرد؛

  عرضه ۹۲ هزار تن انواع محصول در تالار پتروشیمی

  تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، امروز شنبه ۹ اردیبهشت ماه، شاهد عرضه ۹۲ هزار تن انواع محصول است.

 • شهرك صنعتي ۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۵:۳۴

  در گزارشی بررسی شد؛

  شهرک های صنعتی در صف ورود به بورس کالا

  معافیت از تشریفات مناقصه و مزایده، برخورداری از معافیت مالیاتی، قیمت‌های تعادلی تعیین شده از جمله مزایایی است که برای ورود شهرک های صنعتی به بورس کالا برشمرده می شود.

 • ماهنامه ۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۳:۵۹

  نگاهی به مجموعه برنامه های بورس کالای ایران؛

  جدیدترین شماره دوماهنامه پیام اقتصادی و فصلنامه انگلیسی منتشر شد

  جدیدترین شماره نشریه دوماهنامه تخصصی پیام اقتصادی بورس کالا وفصلنامه انگلیسی بورس کالای ایران ویژه اسفند ۹۵ منتشر شد و علاوه بر چاپ، به صورت الکترونیکی نیز بر روی سایت رسمی و پایگاه خبری بورس کالای ایران قرار گرفت.

 • بورس کالا ۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۲:۲۸

  مروری بر مهم ترین رویدادهای تالار نقره ای؛

  یک هفته با بورس کالا

  هفته گذشته رویدادها و اظهار نظرهای مختلفی پیرامون بورس کالای ایران اتفاق افتاد که در این گزارش نگاهی داریم به مهم ترین آن رویدادها.