نمایش همه
 • صندوق طلا ۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۹:۰۴

  در یادداشتی بررسی شد؛

  چشمک صندوق طلا به سکه های خانگی/صندوقی که برای عامه مردم جذاب است

  چند صباحی است که مبحث راه اندازی صندوق های کالایی و بخصوص صندوق طلا در بورس کالا در جریان است و خوشبختانه اولین صندوق کالایی که در حیطه طلا قصد فعالیت دارد در آستانه راه اندازی است.

 • کراپ‌شده - صندوق ۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۶:۲۷

  مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالا در نشست تخصصی معارفه صندوق پشتوانه طلای لوتوس:

  "صندوق طلا" گزینه ای امن و جذاب برای سرمایه گذاران

  هر فردی که نزد خود داریی به صورت سکه یا شمش دارد می تواند با تبدیل کردن آن به اوراق گواهی و بدون هیچ نگرانی به معامله بپردازد، بنابراین دغدغه ای برای امنیت دارایی خود نخواهد داشت.

 • بورس کالا ۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۵:۴۲

  یک کارشناس بازار سرمایه:

  بورس کالا مطمئن‌ترین زیرساخت تجاری در عراق است

  یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اهمیت و جایگاه صادرات و نقش پررنگ آن در توسعه چند جانبه برکسی پوشیده نیست. به لحاظ اقتصاد سیاسی وابستگی سالم اقتصادی کشورها به یکدیگر منجر به ایجاد فهم متقابل و توسعه سیاسی فی مابین خواهد شد.

 • سکه ۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۵:۴۱

  دیروز در بورس کالا رقم خورد؛

  رشد حجم معاملات بازار آتی سکه

  حجم معاملات آتی سکه طی روز گذشته ( دوشنبه) در بورس کالای ایران به ۷ هزار ۸۰۳ قرارداد و ارزش آن به یک هزار و ۶۷ میلیارد ریال رسید که نسبت به روز معاملاتی قبل رشد ۵۶ درصدی را تجربه کرد چراکه در این روز حجم معاملات ۴ هزار و ۹۹۱ قرارداد ثبت شده بود.

 • طلا ۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۵:۳۸

  امروز در بازارهای جهانی؛

  بهای اونس تحت تاثیر دو عامل افزایشی شد

  به دنبال انتشار آمارهای ضعیف اقتصادی در آمریکا و کاهش ارزش دلار ، قیمت جهانی طلا امروز (سه شنبه) با افزایش نسبی روبرو شده است.

 • بورس-کالا.jpg ۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۲

  امروز رقم خورد؛

  معامله انواع ورق فولاد در بورس کالا

  تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا امروز با دادوستد ۵۰۰ تن ورق گالوانیزه G، ۲۱ هزار و ۱۲۰ تن ورق گرم B و ۱۸ هزار و ۳۷۰ تن ورق گرم C به کار خود پایان داد؛ همچنین ۱۰۰ هزار و ۱۱ تن انواع ورق نیز از طریق سیستم مچینگ به ثبت رسید.

 • کراپ‌شده - نیکزادی پناه ۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۶

  عضوکمیسیون کشاورزی مجلس:

  نظم تولید و رشد صادرات خرما با عرضه مستمر در بورس کالا

  عضوکمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه عرضه مستمر خرما در بورس کالا موجب نظم تولید و رشدصادرات می شود گفت: افزایش نقدینگی کشاورزان پیامد مثبت ارائه محصولات کشاورزی در این بازار مالی شفاف است.

 • دیواندری ۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۳

  رئیس پژوهشکده پولی و بانکی :

  جای خالی بازار آتی ارز در اقتصاد احساس می شود

  داشتن بازاری شفاف و قابل دسترس برای پوشش ریسک نوسانات ارز در هر اقتصادی قابل توصیه بوده و جای خالی آن به عنوان یک ابزار مالی مطمئن، در بازار مالی کشور مشهود است.

 • معروفان ۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۱:۵۳

  معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی خبر داد؛

  استفاده از ظرفیت بورس کالا برای تنظیم بازار شکر

  معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: به منظور تنظیم بازار شکر در ماه مبارک رمضان از ظرفیت بورس کالا استفاده می شود.

 • ورق فولادی ۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۰۹:۵۹

  امروز در تالار صنعتی و معدنی صورت می گیرد؛

  عرضه انواع ورق های فولادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان

  شرکت فولاد مبارکه اصفهان، امروز با عرضه یک هزار تن ورق گالوانیزه، 3 هزار و 300 تن ورق گرم B و 3 هزار و 300 تن ورق گرم C در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران حضور می یابد.

 • سکه ۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۰۹:۱۵

  روز گذشته در بورس کالا رقم خورد؛

  حرکت بازار آتی سکه روی موج قیمت‌های نقدی

  به دنبال افزایش قیمت سکه در بازار نقدی طی روز یکشنبه، قیمت آتی سکه نیز در بورس کالا با رشد قیمت مواجه شد.

 • عراق ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۴:۱۶

  در سفر مدیران ارشد بورس کالا به عراق صورت گرفت؛

  بررسی راهکارهای توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق

  هفته گذشته هیات تجاری بورس کالای ایران متشکل از مدیران ارشد این بورس به عراق سفر کردند تا ضمن مذاکره با مقامات عراقی به بررسی راهکارهای توسعه روابط اقتصادی دو کشور از بستر بورس کالا بپردازند و از نزدیک با بازارهای مهم این کشور آشنا شوند.

 • ابراهیمی ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۰۹

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد؛

  مکانیسم بورس کالا، راهکاری برای پرداخت به موقع مطالبات گندمکاران

  استفاده به موقع دولت از ابزارهای مالی بازار سرمایه همچون اوراق سلف موازی بورس کالا برای پرداخت بدهی های خود به گندمکاران که در زمینه خرید تضمینی گندم تجربه شد، به نفع دولت و کشاورزان بود.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۱

  مدیرعامل بورس کالای ایران مطرح کرد؛

  گسترش افق صادرات با انعقاد قراردادهای بلندمدت

  استفاده از قراردادهای بلندمدت یکی از راه حل‌هایی است که شرکت بورس کالای ایران در تلاش است با به کارگیری این قراردادها، بستری مناسب برای انجام معاملات در صنعت پتروشیمی کشور به وجود آورد.

 • طلا ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۰۳

  بر اساس تازه ترین نظرسنجی کیتکو؛

  روزهای طلایی در راه است/ رای ۷۱ درصدی به رشد بهای اونس

  تازه ترین نظرسنجی کیتکونیوز نشان می دهد که اکثر کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که قیمت جهانی طلا طی هفته آینده با افزایش روبرو خواهد شد.

 • عبداللهی ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۰۹:۳۵

  در یادداشتی بررسی شد؛

  نقش بورس کالای ایران درتنظیم بازار محصولات کشاورزی

  با توسعه ابزارهای نوین مالی در بورس کالابه ویژه در بخش کشاورزی امکان کاهش ریسک خرید کالاها فراهم شده تا تولید کنندگان و مصرف کنندگان بتوانند بسته به نیاز خود، برنامه تولید و مصرف خود را با بکارگیری ابزارهای مختلف اجرایی کنند و از نوسانات قیمتی در آینده مصون بمانند.

 • احرامیان ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۶:۴۰

  عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد تشریح کرد؛

  مزایای عرضه سنگ‌آهن در رینگ داخلی بورس کالا

  قانون رفع موانع تولید برای مواد خام تدبیری اندیشیده تا مواد خامی که در بازار داخل امکان مصرف دارند صادر نشوند، بر این اساس می‌توان انتظار داشت که با عرضه بیشتر سنگ آهن در بازار داخل، تولیدکنندگان فولاد نیز به مرور فعالیت و تولیدات خود را گسترش دهند.

 • تالار معاملات ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۴۸

  در سومین هفته اردیبهشت ماه رقم خورد؛

  معامله ۴۰۴ هزار تن انواع محصول در بورس کالا

  در هفته منتهی به ۲۱ اردیبهشت ماه، بیش از ۴۰۴ هزار و ۹۹۷ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۸ هزار ۴ میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران معامله شد.

 • بورس كالا ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۳

  مهم ترین رویدادهای تالار نقره ای؛

  از ثبت ورود شفاف کشاورزان تا راه اندازی صندوق پر رونق طلا

  هفته گذشته رویدادها و اظهار نظرهای مختلفی پیرامون بورس کالای ایران اتفاق افتاد که در این گزارش نگاهی داریم به مهم ترین آن رویدادها.

 • بازار کالایی ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۴۰

  گزارش هفتگی "اچ کیو" از کالاهای اساسی؛

  سرعت گیری نفت در بازارهای کالایی

  در هفته ای که گذشت بازارهای استراتژیک کالایی همچون انرژی ، فلزات و کشاورزی‌ روند نزولی پیش گرفتند، این در شرایطی است که مدت مذکور برای بازار نفت رضایت بخش بود.

 • چنگلوایی ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۵۸

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان با حضور در بورس کالا:

  گندم به چرخه معاملات قیمت تضمینی وارد می شود/ شفافیت اطلاعات کشاورزان با سامانه بورس کالا

  هفته گذشته نشستی به میزبانی مدیرعامل بورس کالای ایران با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان در جهت تسهیل و بهبود شرایط ثبت نام کشاورزان در سامانه جدید اطلاعات کشاورزان صورت گرفت.

 • علی تیموری ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۵۲

  مدیر اولین صندوق کالایی بازار سرمایه تشریح کرد:

  ضرورت‌های راه‌اندازی صندوق طلا

  یکی از اصلی ترین کارکردهای صندوق کالایی افزایش شفافیت اقتصادی است، بنابر این با توجه به اینکه صندوق طلای لوتوس در بستر بورس کالا معامله خواهد شد و تمام سرمایه‌گذاری‌های آن نیز از مجاری رسمی این بازار مالی صورت می گیرد، در نتیجه در افزایش شفافیت اقتصادی نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

 • پتروشیمی ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۶:۱۸

  کارشناسان از مزایای قراردادهای بلند مدت می گویند؛

  پیش به سوی بازار آتی پتروشیمی

  انعقاد قراردادهای بلندمدت محصولات پتروشیمی به منظور اطمینان خاطر تولیدکننده برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود و همچنین آسودگی خیال صنایع بالادستی برای فروش تولیداتشان از تیر سال گذشته در بورس کالا آغاز شد.

 • میلگرد ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۶:۰۹

  معامله ۲۰ هزار تن سبد میلگرد و تیرآهن؛

  خریداران فولادی دست پر تالار را ترک کردند

  تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، در معاملات روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه فروش ۲۰ هزار تن سبد میلگرد و تیرآهن شرکت ذوب آهن اصفهان را تجربه کرد.

 • سکه ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۳:۲۵

  در معاملات روز گذشته بازار نقدی و آتی بررسی شد؛

  سه عامل اثرگذار بر بازار سکه

  عمده متغیرهای بازار سکه طلا دیروز (سه شنبه) در فاز کاهشی قرار داشت تا سکه در بازار نقدی و آتی نوسان رو به پایینی را تجربه کند، البته این در شرایطی است که سر رسید اردیبهشت ماه با رشد بسیار اندک در بازار آتی سکه تک روی کرد.

 • گندم ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۱۳

  امروز صورت می گیرد؛

  عرضه گندم، جو، شکر و روغن در تالار محصولات کشاورزی

  تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه میزبان عرضه ۳۷ هزار و ۸۳۲ تن گندم،شکر، جو و روغن خام است.

 • طلا ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۲۸

  سه عاملی که سرنوشت طلا را تغییر داده است؛

  اونس کاهشی می ماند؟

  تازه ترین تحلیل اینوستینگ نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده بیشتر تحت تاثیر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا قرار خواهد داشت.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۱۳

  مدیر عامل بورس کالای ایران خبر داد:

  ۵ محصول برای ورود به بازار آتی کاندید شدند

  مدیر عامل بورس کالای ایران از ورود پنج محصول به بازار آتی کالا خبر داد و گفت : بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است در سال جاری معاملات فیوچرز و آپشن روی کالاهای کشاورزی راه اندازی شود، بر همین اساس ذرت، جو ، زعفران ، پسته و قیر کالاهایی هستند که برای ورود به این بازار کاندید شده اند.

 • معروفان ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۲:۴۷

  در گفت‌وگو با معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران مطرح شد؛

  بورس کشاورزی با قدرت در مسیر رشد پیش می رود

  اگر بورس کالا همچنان با قدرت در مسیر رشد و تحول بخش کشاورزی حرکت کند، در آینده‌ای نزدیک خود را با شرایط فعالان بخش کشاورزی و تاجران داخلی و خارجی تطبیق خواهد داد تا ضمن حضور در همه استان‌ها، توسعه انبارهای تحت کلید و رشد حجم عرضه و معامله محصولات، اعتماد متصدیان بخش کشاورزی را جلب کند.

 • صدرایی ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۱:۲۴

  مدیر عامل سبدگردان آسمان مطرح کرد؛

  آینده روشن در انتظار صندوق‌های کالایی

  وجود ابزارهای معاملاتی نظیر قراردادهای آتی، آپشن­ و گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالای ایران، معاملات در قالب صندوق های کالایی رونق بیشتری را تجربه خواهد کرد، همچنین تجربه انجام معاملات موفق آتی و آپشن در این بازار مالی، گواه استقبال افراد از ابزارهای نوین معاملاتی بوده و تصور آینده روشن برای این صندوق­ها دور از انتظار نیست.