نمایش همه
 • کشاورزی ۱۳۹۶-۰۹-۰۴ ۱۱:۱۳

  مدیرکل میوه‌های سردسیری و خشک وزارت کشاورزی اعلام کرد:

  افزایش سودآوری کشاورزان با عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا

  مدیرکل میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی گفت:عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا صرفا در جهت رساندن سود بیشتر و مستقیم به کشاورز است و ما به همین دلیل از این طرح حمایت می کنیم.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۹-۰۴ ۱۰:۵۰

  مدیر عامل بورس کالا ایران خبر داد:

  دست واسطه‌گران از بازار ۶ هزار میلیارد تومانی پسته کوتاه می‌شود

  مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه کشاورزان و باغداران پسته قربانی حضور واسطه‌گرها در این بازار شده اند، گفت: بورس کالا در تلاش است تضاد منافع میان واسطه‌ها و تولیدکننده‌ها در بازار پسته را حداقل کند و از این رو برنامه‌ریزی شده تا در سال اول ۵ تا ۱۰ درصد حجم از پسته تولیدی از طریق بازار سرمایه عرضه شود.

 • صعود نفت ۱۳۹۶-۰۹-۰۴ ۱۰:۱۸

  با ادامه تعطیلی خط لوله انتقال نفت از کانادا به آمریکا؛

  طلای سیاه در کانال جدید قرار گرفت

  قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا در پایان معاملات دیروز با ۹۳ سنت، معادل ۱.۶ درصد افزایش به بالاترین رقم در ۲ سال گذشته رسید.

 • تالار صادراتی ۱۳۹۶-۰۹-۰۴ ۰۹:۵۹

  در اولین روز هفته صورت می گیرد؛

  صادرات ۸۱ هزار تن برنج و گندم از طریق بورس کالای ایران

  تالار صادراتی بورس کالای ایران روز شنبه ۴ آذر ماه میزبان عرضه ۳۱ هزار و ۷۰۰ تن برنج از کشور اروگوئه و ۵۰ هزار تن گندم دوروم از استان خوزستان است.

 • سکه ۱۳۹۶-۰۹-۰۳ ۱۲:۴۶

  یک کارشناس بازار سرمایه بررسی کرد؛

  کنترل هیجانات و شفافیت قیمت سکه از طریق معاملات آتی

  یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه رشد قیمت سکه طلا در حال حاضر غیرواقعی است گفت: بازار آتی سکه برای کنترل هیجانات و نیز ایجاد شفافیت قیمتها بوجود آمده است.

 • ناصرپور ۱۳۹۶-۰۹-۰۳ ۱۲:۱۰

  مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران تشریح کرد:

  عمق و نقدشوندگی مناسب بازار قراردادهای آتی سکه طلا

  مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران ضمن اشاره به بازار معاملات آتی سکه طلا به عنوان یکی از بازارهای نقد شونده در کشور ما که چندین سال از راه‌اندازی آن سپری شده است گفت:از ابتدای راه‌اندازی تا کنون علی رغم فراز و نشیب‌های بازار دارایی پایه آن یعنی سکه طلا، همواره بازار معاملات قراردادهای آتی سکه طلا یک روند صعودی در حال بهبود بوده داشته و در حال حاضر از عمق مناسبی برخوردار است.

 • بورس کالا ۱۳۹۶-۰۹-۰۳ ۰۹:۵۰

  مروری بر مهم ترین رویدادهای تالار نقره ای؛

  یک هفته با بورس کالا

  در هفته گذشته رویدادها و اظهارنظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت به طوری که رئیس جمهور بر اصلاح سیاست خرید تضمینی تاکید کرد و گفت پرداخت مطالبات کشاورزان فشار زیادی به بودجه کشور وارد می کند،همچنین مدیرعامل بورس کالای ایران راهکارهای پیشنهادی برای گسترش استاندارد ارائه داد و معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزارت جهاد کشاورزی از امکان صادرات ٥ محصول استراتژیک کشاورزی از بورس کالا خبر داد.

 • انارکی ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۱۴:۲۷

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد:

  سود حاصل ازصادرات پسته با عرضه در بورس کالا به جیب باغداران می رود

  نماینده انار و رفسنجان درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر عرضه پسته در بورس کالا ، گفت: ورود پسته به بورس کالا موجب شفافیت و حذف واسطه‌ها شده و سود حاصل ازصادرات پسته از این پس نصیب باغداران خواهد شد.

 • بورس کالا ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۱۳:۲۳

  طی آبان ماه رقم خورد؛

  معامله بیش از ۴۷ هزار میلیارد ریال انواع محصول در بورس کالای ایران

  تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی آبان ماه سال ۹۶ شاهد معامله بیش از دو میلیون و ۳۴۳ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴۷ هزار میلیارد ریال بود که به ترتیب رشد ۳ و ۲۲ درصدی را در حجم و ارزش تجربه کرد.

 • نفت ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۱۱:۳۲

  طلای سیاه به کدام سمت می رود؟

  پیش‌بینی نفت ۷۰دلاری برای سال آینده میلادی

  انتظار سازمان اوپک این است که متوسط قیمت نفت در سال بعد بین ۵۰ تا ۶۰ دلار باشد ولی مرکز مطالعات و مشاوره بازار نفت FGE انتظار دارد قیمت در فاصله ۶۵ تا ۷۰ دلار امریکا برسد.

 • گندم ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۱۰:۳۷

  در گفتگو با دو مقام مسئول عنوان شد:

  پاسخ به ۵ سوال مهم درباره مزایای عرضه گندم در بورس

  گندم مهمترین محصول کشاورزی است که قوت اصلی مردم در بسیاری از کشورهاست. آرد حاصل از گندم برای تهیه انواع مختلفی از غذاها از جمله نان، ماکارونی، بیسکویت، کیک و شیرینی مورد مصرف قرار می گیرد و بسیاری از مردم علاقه مند به خرید نان هایی هستند که سالم بوده و از گندم مرغوب و ارگانیک بدست آمده است.

 • طلا ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۱۰:۲۰

  در پی انتظار برای انتشار مذاکرات فدرال رزرو آمریکا؛

  طلا صعودی شد

  قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز چهارشنبه در حالی با افزایش روبرو شده است که سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا هستند.

 • تالار ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۱۰:۰۴

  امروز صورت می گیرد؛

  تنوع در تالار محصولات صنعتی و معدنی با عرضه مس، فولاد، خودرو و طلا

  تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز چهارشنبه اول آذرماه میزبان عرضه ۲۰ هزار تن شمش بلوم شرکت فولاد خوزستان، یک هزار و ۲۰۰ تن سبد مس کاتد شرکت ملی صنایع مس ایران، ۴۰ تن مس مفتول صنایع تولیدی دنیای مس کاشان، ۵۰ دستگاه خودروی سراتو شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا و ۱۰ کیلوگرم شمش طلای معدن زرشوران است.

 • روحانی ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۱۵:۱۴

  تاکید رئیس جمهور بر اصلاح سیاست خرید تضمینی؛

  پرداخت مطالبات کشاورزان فشار زیادی به بودجه کشور وارد می کند

  رییس جمهور با بیان اینکه کشاورزان، امنیت غذایی را برای کشور فراهم می‌کنند، گفت: آرامش جامعه ما در سایه تلاش و بازوان قدرتمند کشاورزان است واگر کشور روزی برای تأمین مواد غذایی خود دچار اضطراب و نگرانی باشد، اوضاع نابسامانی پیش خواهد آمد

 • LGD ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۱۴:۲۳

  حامد سلطانی نژاد در مراسم روز ملی کیفیت مطرح کرد:

  راهکارهای پیشنهادی بورس کالای ایران برای گسترش استاندارد

  مدیرعامل بورس کالای ایران در مراسم روز ملی کیفیت با بیان اینکه این مجموعه در کنار سه بورس دیگر در اقتصاد کشور در حال فعالیت بوده و محلی برای مبادله کالاها در بستری شفاف است، گفت: در این بازار، استانداردهای لازم برای انجام معامله انواع کالا توسط شخص ثالثی به نام بورس مدیریت شده و بر آنها نظارت می شود.

 • نوری ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۱۱:۰۸

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

  بورس کالا قیمت گندم را شفاف می‌کند

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: خرید گندم کشاورزان در بورس کالا باعث شفاف سازی قیمت و افزایش کیفیت این محصول خواهد شد.

 • فتوحی ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۱۰:۵۸

  مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس اعلام کرد:

  عرضه موفق محصولات سه واحد صنعتی در بورس کالا برای اولین بار

  مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس از عرضه محصولات سه واحد تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی فارس در بورس کالا خبر داد.

 • تالار صادراتی ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۱۰:۰۷

  امروز رقم می خورد؛

  عرضه قیر، گوگرد، لوب کات و عایق رطوبتی در تالار صادراتی

  تالار صادراتی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۳۰ آبان ماه میزبان عرضه ۷ هزار و ۹۲۰ تن انواع قیر، یک هزار و ۹۲ تن عایق رطوبتی، ۵۰۰ تن لوب کات، ۱۰ هزار تن گوگرد کلوخه و ۵ هزار و ۵۰۰ تن گوگرد گرانوله است.

 • طلا ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۰۹:۵۹

  در پی افزایش تنش ها بین آمریکا و کره شمالی؛

  طلا قدرت گرفت

  قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز سه شنبه بار دیگر با افزایش روبرو شده است.

 • ارز ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۰۹:۴۸

  از سوی بانک مرکزی اعلام شد؛

  حرکت همسوی دلار، یورو و پوند در مدار مثبت

  بانک مرکزی نرخ تبادلی ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۳ ارز از جمله دلار، یورو و پوند نسبت به روز گذشته افزایش و نرخ ۱۲ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ ۴ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • نفت ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۰۹:۴۱

  در فاصله ۱۰ روز مانده تا نشست اوپک

  بهای نفت شاخص نیویورک سر به زیر شد

  در فاصله ده روز مانده تا نشست سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک و شرکایشان در مورد توافق کاهش سطح تولید، بهای نفت خام سبک و شیرین ‏شاخص ‏نیویورک، ‏وست تگزاس ‏‏اینترمیدیت ‏‏(دابلیو.تی.آی)،‏ ‏در معاملات روز دوشنبه کاهش ‏یافت. ‏

 • فولاد ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۳:۴۸

  یک کارشناس بازارهای کالایی مطرح کرد:

  بازار فولاد چشم به راه تقاضای واقعی/مزایای عرضه فولاد در بورس کالا چیست؟

  کشف نرخ عادلانه بر مبنای عرضه و تقاضا، انجام معاملات در محیطی امن و شفاف، کاهش هزینه های فروش و تأمین مالی، تبلیغ رایگان برای عرضه کنندگان حاضر در بورس کالا و بی نیازی به برگزاری مزایده از مزایای عرضه محصولات فولادی در بورس کالا به شمار می رود

 • شاپور ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۳:۲۲

  شاپور محمدی خبر داد:

  فاز اول سامانه جامع نظارتی بازار سرمایه عملیاتی شد

  از روز ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۶ و در آستانه پنجاهمین سالگرد تاسیس بازار سرمایه، فاز نخست سامانه جامع نظارتی این بازار، به بهره برداری عملیاتی رسید.

 • گندم ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۳:۰۰

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

  عرضه گندم در بورس کالا به نفع کشاورزان است

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: خرید گندم کشاورزان در بورس کالا باعث شفاف سازی قیمت و افزایش کیفیت این محصول خواهد شد.

 • جمیلی ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۲:۱۹

  رئیس خانه اقتصاد ایران:

  بازار زعفران از طریق بورس کالا سروسامان می یابد

  با توجه به مشکلاتی که در خرید و فروش زعفران وجود دارد ، هرچقدر بتوانیم خرید و فروش زعفران را به سمت بورس کالا به عنوان بازاری شفاف و قانونمند هدایت کنیم، علاوه بر برطرف شدن مشکلات موجود همچون نوسان کاذب قیمت در فواصل مختلف، استانداردهای لازم برای این محصول رعایت شده و خریدار و فروشنده از خرید این محصول مطمئن می شوند.

 • نفت ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۱:۴۵

  در گزارشی بررسی شد؛

  پیش بینی بازار نفت از زوایای مختلف

  قیمت نفت برنت در محدوده بالاتر از ۶۰ دلار داد و ستد می شود و قیمت آن اختلاف قابل توجهی با نفت خام سبک آمریکا دارد. همچنین گمانه زنی های زیادی درباره تمدید توافق کاهش تولید نفت از سوی اعضای اوپک و روسیه وجود دارد.

 • خدارحمی ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۰:۲۹

  یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

  بیمه شدن نوسانات قیمت با راه اندازی صندوق های ارزی

  یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت:یکی از نگرانی‌های جدی برای سرمایه‌گذاران داخلی و سرمایه‌گذاران خارجی همیشه موضوع نوسانات ارزی بوده است. زیرا بسیاری از افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری مشکلی با پذیرش ریسک شرکت و  صنعت ندارند، اما نمی‌خواهند سرمایه شان تحت ریسک نوسانات ارزی قرار بگیرد.

 • طلا ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۰:۰۰

  با اندکی کاهش نزدیک به بالاترین سطح در یک ماه اخیر؛

  قیمت طلا تثبیت شد

  قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز دوشنبه با کاهش اندکی روبرو شده ولی همچنان نزدیک به بالاترین سطح در یک ماه اخیر نثبیت شده است.

 • تالار معاملات ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۰۹:۵۰

  امروز صورت می گیرد؛

  عرضه انواع تختال و ورق گرم دو فولاد ساز در بورس کالای ایران

  تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۲۹ آبان ماه میزبان عرضه ۱۸ هزار تن تختال شرکت فولاد خوزستان و ۴ هزار و ۴۰۰ تن انواع ورق گرم شرکت فولاد مبارکه اصفهان است.

 • بورس کالا ۱۳۹۶-۰۸-۲۸ ۱۳:۳۶

  یک فعال اقتصادی از ثمرات عرضه مواد اولیه در بورس کالا می گوید؛

  ۴ مزیت اقتصادی با اجرای یک ماده قانونی

  یک فعال اقتصادی و عضو سابق هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران معتقد است که عرضه مواد اولیه در بورس کالای ایران همزمان با توجه به زیرساخت های زنجیره تولید، مزایایی همچون تولید رقابتی، ایجاد ارزش افزوده و رشد GDP و جلوگیری از خام فروشی را در پی خواهد داشت.