نمایش همه
 • معروفان ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۲:۴۷

  در گفت‌وگو با معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران مطرح شد؛

  بورس کشاورزی با قدرت در مسیر رشد پیش می رود

  اگر بورس کالا همچنان با قدرت در مسیر رشد و تحول بخش کشاورزی حرکت کند، در آینده‌ای نزدیک خود را با شرایط فعالان بخش کشاورزی و تاجران داخلی و خارجی تطبیق خواهد داد تا ضمن حضور در همه استان‌ها، توسعه انبارهای تحت کلید و رشد حجم عرضه و معامله محصولات، اعتماد متصدیان بخش کشاورزی را جلب کند.

 • صدرایی ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۱:۲۴

  مدیر عامل سبدگردان آسمان مطرح کرد؛

  آینده روشن در انتظار صندوق‌های کالایی

  وجود ابزارهای معاملاتی نظیر قراردادهای آتی، آپشن­ و گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالای ایران، معاملات در قالب صندوق های کالایی رونق بیشتری را تجربه خواهد کرد، همچنین تجربه انجام معاملات موفق آتی و آپشن در این بازار مالی، گواه استقبال افراد از ابزارهای نوین معاملاتی بوده و تصور آینده روشن برای این صندوق­ها دور از انتظار نیست.

 • شاپور محمدی ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۴:۰۷

  رییس سازمان بورس و اوراق بهادار مطرح کرد:

  فرهنگ سازی برای تداوم رشد بازار سرمایه

  رییس سازمان بورس و اوراق بهادار یکی از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی را مردمی شدن اقتصاد دانست و گفت: فرهنگ سازی، اصل مهم افزایش مشارکت آحاد جامعه در بازار سرمایه است.

 • کاظم زاده ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۵:۰۸

  در گفت و گو با مدیر سرمایه‌گذاری‌های جایگزین تأمین سرمایه لوتوس پارسیان بررسی شد؛

  مختصات نخستین صندوق طلای بازار سرمایه کشور

  به زودی شاهد شروع به کار اولین صندوق سرمایه گذاری کالایی با دارایی پایه گواهی سپرده سکه طلا به نام صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس در بورس کالای ایران خواهیم بود.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۲۱

  در گفت‌وگوی ‌با مدیرعامل بورس کالای ایران بررسی شد؛

  انتقال ریسک از کانال صندوق‌های کالایی

  صندوق کالایی قابل معامله(ETC) یکی از ابزارهای مالی نوین است که به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهند تا به جای خرید و نگهداری کالای مورد نظر و تحمل هزینه‌های حمل و نقل، انبارداری و خسارت‌های احتمالی آن، اوراق این صندوق‌ها را خریداری کنند، چرا که با خرید این اوراق، سرمایه‌گذار در عین داشتن مالکیت کالای مورد نظر، مسوولیت نگهداری از آن کالا را بر عهده ندارد.

 • محمدرضا-پورابراهیمی-کمیسیون-اقتصادی-مجلس.jpg ۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۷:۴۷

  محمدرضا پورابراهیمی عنوان کرد:

  کمیسیون اقتصادی مجلس، همراه با بازار سرمایه

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بازار سرمایه و نظام بانکی از مهمترین مجموعه ها در حوزه اقتصاد هستند و جایگاه مهم این دو بخش از هیچ فردی پوشیده نیست.

 • رضایی پور ۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۴:۱۴

  مدیرعامل کارگزاری اقتصاد بیدار:

  ابزارهای معاملاتی بورس کالا جایگزین روش های سنتی کشاورزی شود

  کاهش ریسک‌های معاملاتی در بخش کشاورزی بسیار قابل توجه است و این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که به مجموع مولفه‌های داخلی و جهانی توجه کنیم و از روش های سنتی فاصله بگیریم.

 • مدیرعامل بورس کالا ۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۲:۰۲

  مدیر عامل بورس کالا تشریح کرد:

  بورس کالا مانع دامپینگ تولید کنندگان ایرانی در بازارهای جهانی

  برای بین المللی کردن بورس کالا زیر ساخت هایی باید فراهم شود تا محصولاتی که در کشور مازاد تولید دارند از بستر بورس کالا صادر شود.

 • شریفیان ۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۱:۴۱

  مدیرعامل کارگزاری امین سهم:

  بورس کالا بازار کامودیتی کشور را شفاف کرده است

  افزایش رونق معاملات در بورس کالا، موجب تقاضای بیشتر شرکت های جدید برای ورود به این بازار مالی و توسعه معاملات محصولات مختلف می شود که این اتفاق منعکس کننده بازگشت رونق به بخش واقعی اقتصاد خواهد بود.

 • کراپ‌شده - سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۳:۴۰

  سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد:

  قیمت گندم و جو با عرضه در بورس کالا متعادل می شود

  سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا طی سال جاری گفت: عرضه تمامی محصولات کشاورزی به ویژه گندم و جو در بورس کالا می تواند به متعادل کردن قیمت این محصولات منجر شود.

 • شکوری ۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۳:۱۰

  در گفت و گو با نایب‌رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن مطرح شد؛

  تولد دوباره صنعت سنگ‌آهن در آغوش بورس کالا

  یکی از چالشی‌ترین اخبار سال گذشته حوزه معدن، خبر اخذ عوارض صادرات برای سنگ‌آهن بود که این موضوع با مخالفت گسترده فعالان صنایع معدنی رو به رو شد؛ همین موضوع باعث شد تا ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، بیش از پیش مورد توجه مسئولان حوزه صنعت و معدن قرار گیرد.

 • گزارش تصویری؛ ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۲۴

  مدیرعامل بورس کالا در نخستین همایش ملی حقوق بازار سرمایه تشریح کرد:

  جایگاه و مسوولیت‌های حقوقی اتاق پایاپای در معاملات بورس کالا

  نخستین همایش ملی حقوق بازار سرمایه صبح امروز با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران با هدف فراهم کردن فضایی مناسب در بررسی عمیق مسائل کاربردی حقوق بازار سرمایه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

 • سلامات ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۳۶

  مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان خبر داد:

  محصول جو در راه بورس کالا

  مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان از تحویل۴۰۰ تن محصول جو از کشاورزان برای عرضه در بورس کالای ایران خبر داد.

 • محسنی ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۴۶

  در گفت‌وگو با عضو شورای عالی بورس مطرح شد؛

  ارز باید هدف بعدی آپشن باشد

  معاملات اختیار معامله (آپشن) در حالی برای نخستین بار در بازار سرمایه ایران به خصوص در بورس کالای ایران راه‌اندازی شد که کارشناسان ایجاد این ابزارهای مالی را از ضرورت‌های توسعه بازار سرمایه عنوان می­کنند.

 • قدیر قیافه ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۵:۵۸

  قدیر قیافه خبر داد؛

  سنگ آهن از بازار غیر رقابتی فاصله می گیرد/معاملات برد-برد در بورس کالا

  انجمن سنگ آهن در تلاش است تا با توجه به فاصله قیمتی فروش سنگ آهن داخلی و خارجی، اقداماتی را صورت دهد تا شاهد اصلاح قیمت این ماده معدنی در بازار داخلی باشیم.

 • انارکی ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۴:۰۳

  انارکی محمدی مطرح کرد:

  ارتقای تجارت با عرضه پسته و زعفران در بورس کالا

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براینکه ورود پسته به معاملات بورس کالا یک‌بار دیگر حضور ایران را در عرصه تجارت جهانی پررنگ می‌کند، گفت: با ورود پسته و زعفران در معاملات بورس کالا می توان مجددا به سمت قیمت گذرای و فروش شفاف این محصولات حرکت کرد و در بازارهای جهانی به رقابت پرداخت.

 • خلیفه سلطان ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۳

  رسول خلیفه سلطانی مطرح کرد؛

  توسعه ابزارهای مالی بورس کالا به سود صنعت فولاد

  بورس‌های کالایی به عنوان یکی از ابزارهای اقتصادی مهم در دنیای امروز به شمار می‌روند، به طوری که قیمت بسیاری از کالاهای اساسی موجود در دنیا، در بورس‌های کالایی کشف می‌شود؛ در واقع در این مکانیزم، حجم عرضه و تقاضای خرید برای یک کالا و بودن و یا نبودن متقاضیان خرید، موجب تعیین قیمت آن خواهد شد.

 • محمدرضا-پورابراهیمی-کمیسیون-اقتصادی-مجلس.jpg ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۵۶

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد؛

  رونق بورس کالا لازمه شفافیت اقتصادی

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش رونق بورس کالا روی رشد شفافیت اقتصادی گفت:زمانی وضعیت انجام معاملات در بورس کالا مطلوب است که حجم مبادلات کالایی با حجم مبادلات از طریق ابزار مشتقه در حال تعادل باشد.

 • باکری ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۴۲

  دبیر انجمن صنایع لبنی ایران مطرح کرد:

  عرضه و تنظیم بازار محصولات لبنی از طریق بورس کالا

  دبیر انجمن صنایع لبنی ایران عنوان کرد: امکان عرضه برخی از اقلام پایه ای مانند کره، پنیر، شیرخشک، شیر خام در بورس وجود داردکه در این خصوص نامه ای به وزارت صنعت و نیز وزارت جهاد کشاورزی ارسال شده است.

 • ناصرپور ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۲۴

  مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالا مطرح کرد؛

  "سامانه مجازی معاملات مشتقه" ابزاری برای گسترش فرهنگ معاملاتی

  به گفته مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالا، سامانه بازار مجازی معاملات مشتقه بورس کالای ایران، ریسک خاصی را به مشتریان تحمیل نمی کند و آنان را قادر می سازد تا در فضایی کاملاً عملیاتی با ساز و کار معاملات مشتقه آشنایی پیدا کنند.