نمایش همه
 • محمدباقری ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۰

  در یادداشتی بررسی شد؛

  جذابیت های بازار فرعی برای پذیرش انواع کالا

  مهم‌ترین هدف بورس کالا ایجاد بازاری منسجم، سازمان‌یافته و قانونمند برای تسهیل داد وستد کالا است که در آن قیمت‌ها به‌صورت شفاف و در نتیجه تقابل آزاد عرضه و تقاضا و نیاز بازار کشف می‌شود بنابراین بهترین مکان برای جایگزین‌کردن مزایده‌های دولتی بوده و از هرگونه رانت و فساد در این‌گونه معاملات جلوگیری می‌کند.

 • پناهی ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۰:۵۱

  در گفت‌وگو با معاون عملیات و نظارت بورس کالای ایران بررسی شد؛

  وزنه انبار در توازن بازار پتروشیمی

  یکی از دغدغه‌های بخش پتروشیمی در شرایط فعلی، عرضه و رساندن محصولات به دست تولیدکنندگان خرد است؛ تولیدکنندگانی که بخش وسیعی از تولیدات نهایی این صنعت را به خود اختصاص داده و برخی از آنها با تامین مواد اولیه برای بنگاه‌های خود با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند.

 • بساق زاده ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۳

  مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی مطرح کرد؛

  اوضاع خوب پتروشیمی ها در بورس کالا و بورس تهران

  مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: طی سال۹۶ بورس کالا شرایط بهتری را در حوزه پتروشیمی تجربه می کند و از سوی دیگر در بورس اوراق بهادار نیز شاخص بیشتر پتروشیمی ها مثبت شده است و افزایش تولید نفت نیز در بهتر شدن شرایط نقش داشت.

 • کشاورزی ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۴:۱۱

  دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد:

  کاهش نرخ تامین مالی با اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا

  طرح "قیمت تضمینی" در بورس کالا به جای "خرید تضمینی" دو سالی است که توسط دولت با هدف جلوگیری از نرخ شکنی و همچنین اصلاح فرآیندهای خرید محصولات کشاورزی از کشاورزان در بازار اجرایی شده تا کشاورزان دیگر مجبور به فروش محصولاتشان با قیمت های پایین نبوده و به آسانی کالاهایشان را روی تابلوی بورس کالا عرضه کنند.

 • فلاح ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۳:۲۳

  طی یادداشتی بررسی شد؛

  بازار فرعی بورس کالا بستری برای معامله تولیدات صنایع کوچک

  در حال حاضر بورس کالای ایران براساس تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران منعقد کرده است تلاش می‌کند تا در بازار فرعی بستری برای معامله تولیدات صنایع کوچک فراهم سازد.

 • سرقینی ۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۱۲:۴۴

  معاون وزیر صنعت عنوان کرد:

  تعادل قیمت و حمایت از تولید داخلی با عرضه مستمر شمش فولاد در بورس کالا

  وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حمایت از مصرف کنندگان داخلی و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت جلساتی را با ذینفعان برگزار کرد و مقرر شد واحدهای ذوبی ۵۰ درصد تولیدات خود را در بورس کالا برای مصرف داخل عرضه و قیمت آن را براساس میانگین ۱۵ روز گذشته از چهار سایت معتبر جهانی استخراج کنند.

 • خورشیدی ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۱:۵۲

  سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد:

  جلوگیری از تخلفات در حوزه پتروشیمی با همکاری بورس کالا/ ثبت اطلاعات پتروشیمی ها در " ثامن"

  براساس تفاهم نامه همکاری بورس کالای ایران و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با توجه به شفافیت معاملات در بورس کالای ایران، تمامی معاملات شرکت های پتروشیمی در سامانه ثامن ثبت می شود.

 • کرباسیان ۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۴:۲۸

  وزیر امور اقتصادی و دارایی:

  انتشار اوراق بدهی خارج از بازار سرمایه امکان پذیر نخواهد بود

  در اصول اقتصاد مقاومتی نظام مالی کشور مورد توجه قرار گرفته است و از جمله ویژگی های کلیدی مستتر در منظومه اقتصاد مقاومتی، افزایش درجه تاب آوری اقتصاد کشور از کانال انعطاف پذیری حوزه های مختلف اقتصادی در مواجه با شوک های درون زا است که نظام بانکداری کشور با تامین منابع مورد نیاز اقتصاد کشور، منجر به تامین نقدینگی در بخش های مختلف کشور دارد.

 • کمالی ۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۱:۵۶

  مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی:

  قیمت جوجه یک روزه پس از بورسی شدن متعادل شد

  در حالی که ماه‌ها از افزایش قیمت گوشت مرغ می‌گذرد و مرغداران عامل آن را گرانی جوجه یک روزه می‌دانند، این محصول طی هفته های گذشته با کاهش قیمت ناشی از بورسی شدن و تفاهم نامه‌های مختلف مواجه شده است.

 • سهرابی ۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۷:۱۰

  مدیر معاملات قراردادهای آتی کارگزاری توسعه کشاورزی خبر داد:

  برگزاری دوره آموزشی معاملات قراردادهای آتی سکه طلا

  دوره آموزشی آشنایی با مفاهیم و اصول معاملات آتی بورس کالا از سوی کارگزاری توسعه کشاورزی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته در محل این کارگزاری برگزار می شود.

 • خدارحمی ۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۳:۲۸

  مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات بررسی کرد؛

  جایگاه بورس کالا در تامین مالی بنگاه ها و برنامه های دولت دوازدهم

  تامین مالی بنگاه های بزرگ به کمک بازار سرمایه به جای بانک ها موضوعی است که حسن روحانی در جلسه رأی اعتماد نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم از آن به عنوان یکی از برنامه ها و اهداف دولت جدید نام برد.

 • علی اکبری ۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۳:۰۳

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

  ساماندهی پرداخت بهای گندمکاران با استفاده دولت از کارکرد بورس کالا

  دولت اقدامات مناسبی برای ساماندهی پرداخت بهای گندمکاران تدارک دیده است که ارائه گندم در بورس کالا می‌تواند تجاربی ایجاد کند تا شرایط خرید گندم از کشاورزان تسهیل شود؛ با ارائه گندم در بورس کالا دو مزیت شفافیت و سرعت در پرداخت مطالبات گندم کاران به نحو کارشناسی شده ای عملیاتی می‌شود.

 • فارغی ۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۵:۲۲

  دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه مطرح کرد:

  پذیرش ۴۰۰ شرکت تولید کننده جوجه یک روزه طی یکماه آینده در بورس کالا

  دبیر انجمن تولید کنندگان جوجه یک روزه از پذیرش ۳۰۰ تا ۴۰۰ شرکت تولید کننده جوجه یک روزه طی یکماه آینده در بورس کالای ایران خبر داد و گفت: در حال حاضر ۳۸ شرکت تولید کننده جوجه یک روزه در بورس کالای ایران پذیرش شدند و ۸ شرکت در حال عرضه هستند.

 • حجتی ۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۰:۵۳

  محمود حجتی تاکید کرد:

  عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران، سیاست دولت دوازدهم

  وزیر جهاد کشاورزی افزایش بهره وری را راهبرد اصلی برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در دولت دوازدهم دانست و عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران را به عنوان سیاست این وزارتخانه یاد کرد.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۵:۱۰

  مدیر عامل بورس کالای ایران مطرح کرد:

  اهرم‌های موازنه بازار پتروشیمی

  تامین نیاز مواد اولیه بنگاه‌های پایین دست صنعت پتروشیمی یکی از دغدغه‌های همیشگی این صنعت بوده و هست. این در حالی است که طی ماه‌های اخیر با ورود شورای رقابت به‌عنوان یک نظام حاکمیتی تنظیم‌گر به این داستان، مشکل تا حدودی حل شده و شرایط آرام تری حاکم شده است.

 • موسوی لارگانی ۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۰:۵۱

  نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد:

  کمک مضاعف بورس کالا به توسعه اقتصاد کشاورزی با اجرای طرح قیمت تضمینی

  گندم کالایی استراتژیک است، از این رو ضرورت عرضه این محصول در فضایی رقابتی همچون بورس کالای ایران برای کشف قیمت واقعی و شفاف احساس می شود و می توان انتظار داشت اگر این روال در ساختار کشاورزی جا بیفتد و عرضه گندم به صورت عمده در بورس کالا انجام شود، منافع بسیاری برای اقتصاد کشور دارد.

 • محمدعلی احمدزاد اصل ۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۳:۰۵

  کارشناس ارشد بازار سرمایه عنوان کرد؛

  امکان ارزیابی تعدیل سودآوری سهام بر پایه اطلاعات بورس کالا

  قیمت کالاهای اساسی یکی از مهم ترین محرک های افت و خیر قیمت سهام شرکت ها در بازار سرمایه است و اثرپذیری بورس سهام از روند حرکتی قیمت ها در بازارهای جهانی بگونه ای است که سرمایه گذاران و سهامداران می توانند برای تصمیم گیری به مانیتور کردن بورس های کالایی پرداخته و اطلاعات مفیدی به دست آورند.

 • مدیرعامل بورس کالا ۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۳:۰۰

  سلطانی نژاد با اشاره به مزایای ابزارهای مالی برای بخش کشاورزی مطرح کرد؛

  کشاورزان در بورس کالا می توانند محصولاتشان را قبل از برداشت بفروشند

  یکی از الزامات لازم برای بهینه سازی تجارت کشاورزی استفاده از ابزارهای بورس کالا است به طوری که باید تولید کنندگان محصولات کشاورزی بتوانند آینده این بازار را پیش بینی کنند؛ همچنین کشاورز بتواند محصول خود را قبل از برداشت به فروش برساند و از بازاری برای تامین مالی مطمئن برخوردار شود که همه این موارد از کارکردهای ابزارهای بورس کالای ایران است.

 • متوسلیان ۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۱۳:۰۲

  رئیس هیئت مدیره انجمن ملی پلاستیک مطرح کرد؛

  تسهیل معاملات پتروشیمی ها با ورود حقیقی ها به بورس کالا

  برخی از محصولات عرضه شده در تالار پتروشیمی بورس کالای ایران در حال حاضر با مازاد عرضه روبه رو هستند و شرکت های پتروشیمی نیز قادر به ذخیره سازی این مواد نیستند، از این رو ورود حقیقی ها به تالار پتروشیمی می تواند سبب تسهیل معاملات این گروه از کالاها شود.

 • انارکی ۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۱۱:۲۵

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

  افزایش درآمدهای ارزی بخش کشاورزی با عرضه پسته در بورس کالا

  برنامه ریزی برای عرضه گسترده پسته در حالی در بورس کالا انجام می شود که به دلیل آنکه در این مسیر خرید و فروش پسته فقط به معاملات نقدی محدود نمی شود بلکه خرید نسیه، پیش خرید و ابزارهای متنوع دیگری نیز وجود دارد، تحول اساسی را در فروش بازار این محصول از جمله محصولات استان کرمان به همراه خواهد داشت.