وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، عرضه املاک مازاد خود در بورس کالای ایران را از روز ۹ آذر ماه جاری با عرضه یک قطعه زمین واقع در شهرستان دماوند به مساحت ۳۶۲۳.۴۵ متر مربع و به قیمت پایه ۱۳۰ میلیارد ریال آغاز می کند که معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران جزییات نحوه عرضه املاک در بورس کالا را تشریح کرد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا ناصرپور معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران در رابطه با عرضه املاک وزارت دفاع در بورس کالا گفت: قرار است یک ملک وزارت دفاع در تاریخ نهم آذرماه جاری در بورس کالا عرضه شود و خریداران می‌توانند در این مدت نسبت به بررسی این ملک اقدام و در صورت رضایت از طریق بورس کالا اقدام به دریافت کد معاملاتی و ثبت سفارش کنند.

ناصرپور در پاسخ به این سوال که افراد چگونه می توانند مبالغ مورد نظر خود را برای خرید املاک به حساب بورس کالا واریز کنند؟ تصریح کرد: افراد بعد از دریافت کد معاملاتی می توانند از طریق حساب های پایای بورس یا کارگزاری ها وجه مورد نظر به منظور حضور در حراج را به حساب بورس کالا واریز کنند.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران افزود: مکانیزم کشف نرخ و انجام معامله املاک در بورس کالا بدین نحو است که در روز عرضه، حراج برگزار می شود و با توجه به وجود یک قیمت پایه برای ملک مورد نظر، خریداران براساس قیمت پایه با یکدیگر به رقابت می پردازند و در نهایت بالاترین قیمت براساس قوانین به ثبت می رسد و فردی که بالاترین قیمت را اعلام کرده باشد به عنوان مالک حقیقی ملک معرفی می‌شود.

ناصرپور تاکید کرد: اگر فرد خریدار نتواند به بندهای متعهد شده در اطلاعیه عرضه ملک عمل کند، طبق قوانین بورس کالا شده مشمول جریمه خواهد شد.

معاون توسعه بازار بورس کالای ایران در واکنش به صحبت های سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در رابطه با اینکه هر شخصی می‌تواند هر ۳ سال یک بار با کد ملی، یک خودرو در بورس کالا خریداری کند، بیان کرد:کلیات این طرح علی الحساب در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح و تصویب شده است اما نیاز به جزئیات بیشتری دارد که می توان به نحوه عرضه، برگزاری حراج و سایر موارد اشاره کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش