ورق

مرحله سوم عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده شرکت فولاد مبارکه اصفهان به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال در حالی طی روز جاری در بورس کالای ایران انجام شد که کل این اوراق در عرضه چند دقیقه به فروش رسید. به این ترتیب فولاد مبارکه اصفهان طی سه مرحله انتشار این اوراق موفق شد از مسیر بورس کالای ایران ۳۰هزار میلیارد ریال جذب نقدینگی کند.

به گزارش «کالاخبر»؛ در جریان معاملات امروز بازار ابزارهای مالی بورس کالای ایران سومین مرحله عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه اصفهان در نماد "عفولاد ۴"  به تعداد ۱۱ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۱۹  قرارداد انجام شد که با استقبال خریداران، کل این اوراق در محدوده قیمت ۸۵۷ هزار و ۹۷۰ ریال تا ۸۵۸ هزار ریال از طریق شرکت کارگزاری بانک ملت به فروش رسید تا به این ترتیب، تامین مالی ۳۰ هزار میلیارد ریالی فولاد مبارکه اصفهان طی سه مرحله با موفقیت به پایان برسد.

شایان ذکر است، معاملات ثانویه این اوراق که با هدف تامین سرمایه در گردش این مجتمع فولادی منتشر شد، از فردا مورخ ۲۹ تیر ماه ۹۹ آغاز شده و تا ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

به گزارش کالاخبر، اوراق سلف موازی استاندارد کلاف گرم نوردیده ( به همراه اختیار خرید و فروش تبعی)، با نام و قابل معامله در بورس کالای ایران بوده و هر قرارداد معادل ۱۰ کیلوگرم محصول ورق گرم نوردیده است.

همچنین، قیمت اعمال در اختیار فروش تبعی ۱۱۸.۵ درصد قیمت پایه عرضه اولیه در سررسید اوراق و قیمت اعمال در اختیار خرید تبعی ۱۱۹ درصد قیمت پایه عرضه اولیه در سررسید اوراق تعیین شده است. همچنین قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه قیمت پایه در عرضه اولیه به علاوه ۱۷.۵ درصد سالیانه روزشمار تعیین شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش