دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بهترین مجرا برای شفافیت فعالیت بنگاه‌های مالی و غیر مالی به منظور مبادلات کالاها و مواد اولیه، بورس کالاست. 

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایرنا، اقتصاد ایران پس از سپری کردن شرایط پر التهاب و نوسانی سال گذشته، اکنون به ساحل آرامش رسیده و شواهد نشان می‌دهد از ابتدای سال ۹۸، بورس به محلی امن برای ورود نقدینگی سرمایه‌گذاران مبدل شده است که رشد حجم و ارزش معاملات بازار سهام و ثبت رکوردهای پی در پی دلیل این ادعاست.

در این میان به زعم فعالان اقتصادی، اتفاق مثبت و مبارک چند ماه اخیر را می‌توان بر تاکید ویژه مسئولان ارشد کشور از جمله رئیس‌جمهوری و وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص اهمیت به بازار سرمایه دانست. به طوری که حسن روحانی در اعلام اوضاع اقتصادی کشور طی چند ماه اخیر، بارها از بورس و بازار سرمایه به عنوان دلگرمی اقتصاد ایران نام می برد.

همچنین فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در اعلام برنامه‌های این وزارتخانه در راستای حمایت از تولید، هدایت نقدینگی سرگردان جامعه به سمت بورس را از عوامل اصلی حرکت به سمت رونق تولید معرفی کرده که رشد سهم بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه‌ها نیز از دیگر محورهای برنامه وزیر اقتصاد در ماه‌های آتی است. 

در این میان فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی هفته گذشته در حاشیه مراسم معارفه رئیس سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا بار دیگر بر اهمیت بازار سرمایه در اقتصادی کشور تاکید کرد و این بار با تکیه بر بورس کالای ایران به عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه گفت: بهترین مجرا برای شفافیت فعالیت بنگاه‌های مالی و غیر مالی به منظور مبادلات کالاها و مواد اولیه، بورس کالاست.

وی افزود: بورس کالا طی این سال‌ها نقش کلیدی در شفافیت اقتصادی داشته است و رشد تامین مالی بنگاه‌ها از بازار سرمایه و به ویژه بورس کالا می‌تواند در رونق تولید اثر بخش باشد.

دژپسند با اشاره به روند مطلوب عرضه محصولات در بورس کالا اظهار داشت: در حوزه عرضه کالاهای کشاورزی، دولت به تناسب نوع محصولات در خصوص ورود آن ها به بورس کالا تصمیم می‌گیرد که عرضه هر محصول کشاورزی در بورس می تواند در اقتصاد آن بخش و شفافیت کارساز باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش