طلا

موسسه مالی سوسدن فایننشال پیش بینی کرده است که قیمت طلا تحت تاثیر عوامل مختلفی طی ماه های آینده نیز روندی صعودی خواهد داشت.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»،، موسسه مالی سوسدن در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد: قیمت طلا تحت تاثیر کاهش ارزش دلار، افت شاخص سهام و تشدید تنش های سیاسی در عرصه بین المللی با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران این موسسه مالی اعلام کردند که در کوتاه مدت ممکن است قیمت طلا تا ۱۳۲۰ دلار در هر اونس کاهش یابد ولی پس از آن قیمت هر اونس طلا تا ۱۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

قیمت طلا پس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه دسامبر حدود ۸ درصد افزایش داشته است. این در شرایطی است که روند صعودی شاخص سهام آمریکا نیز ادامه داشته است. البته موسسه مالی سوسدن بر این باور است که شاخص سهام به زودی با ریزش روبرو خواهد شد و این مساله در نهایت به نفع بازار طلا خواهد بود.

این موسسه مالی افزود: در شرایطی که بدهی جهان به بیش از ۲۳۳ تریلیون دلار رسیده است و این یک خطر و تهدید بزرگ برای اقتصاد جهانی به شمار می رود، سرمایه گذاران به دنبال مکان امن برای سرمایه گذاری هستند و طلا یکی از بهترین سرمایه گذاری ها خواهد بود.به نظر می رسد قیمت طلا در ماه های آینده در محدوده ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ دلاری در نوسان خواهد بود.

صندوق های بزرگ سرمایه گذاری جهان نیز طی هفته های اخیر تقاضای خود برای طلا را افزایش داده اند.​به نظر می رشد افزایش احتمالی نرخ تورم در آمریکا و رشد تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند می تواند تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت طلا در کوتاه مدت داشته باشد.

کاهش نرخ بیکاری در آمریکا این گمانه زنی را تقویت کرده است که نرخ تورم به زودی افزایش خواهد یافت.

منبع:کیتکو نیوز

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی