شناسهٔ خبر: 15465 - سرویس اخبار
نسخه قابل چاپ

با کاهش قیمت در بازارهای فیوچرز؛

سنگ آهن ارزان تر شد

سنگ آهن روز جمعه قیمت سنگ آهن ارزان تر شد چرا که قیمت ها در بازارهای فیوچرز و همچنین قیمت فولاد کاهش یافته و از طرفی دیگر عرضه از بندر هدلند هم به زودی از سر گرفته می شود. 

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد استرالیا یک دلار افت داشت و ۷۸.۲۵ دلار هر تن سی اف آر چین ثبت شد. قیمت قرارداد ماه می سنگ آهن بورس دالیان چین نیز ۱.۸ دلار افت داشت چراکه مشکل کاهش عرضه سنگ آهن خلوص بالا رفع شد.

از سوی دیگر استرالیا اعلام کرده است که بندر هدلند فعال خواهد بود چون از شدت طوفان کاسته می شود و این شهر را در بر نخواهد گرفت. از طرفی وضعیت بازار محصولات فولادی بدتر شده و تقاضای نهایی ضعیف تر شده است. بنا بر آمار اعلامی مای استیل هفته گذشته موجودی ۵ محصول فولادی اصلی تجار چینی ۶.۷ درصد رشد داشته و همین افت فعالیت بازار قیمت بیلت را ۶.۲ دلار پایین آورد. میلگرد هم در بورس شانگهای ۷.۴ دلار هر تن رشد داشت.

موجودی سنگ آهن بنادر چین هم به اوج حداقل دو سال اخیر رسیده  ۲.۷۴ میلیون تن رشد داشته به ۱۵۱.۹۷ میلیون تن رسیده اسیت. از این رو فعالان بازار قیمت سنگ آهن را در آینده نزدیک نزولی می بینند ولی افت قیمت شدید برای آن برآورد نکرده اند.

منبع:ایفنا

نظر شما