شناسهٔ خبر: 15452 - سرویس اخبار
نسخه قابل چاپ

در سومین هفته دی ماه رقم خورد؛

رشد ۴۴ درصدی حجم معاملات بورس کالای ایران

بورس کالا طی هفته منتهی به ۲۱ دی ماه، در حالیکه حدود ۶۴۰ هزار و ۷۲۴ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۱ هزار و ۱۴۷ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت، حجم و ارزش معاملات به ترتیب رشد ۴۴ درصدی و ۶ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، طی هفته اخیر، در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۲۶۸ هزار و ۸۶۲ تن انواع کالا به ارزش ۴ هزار و ۵۳۲ میلیارد ریال معامله شد.در این تالار۲۰۰ تن آلومینیوم، ۱۵۳ هزار و ۲۹۹ تن فولاد، ۱۱۰ هزار تن سنگ آهن، ۵ هزار و ۱۸۵ تن مس، ۱۶۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۸ تن کنسانتره فلزات گرانبها و همچنین ۱۰ کیلوگرم طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۲۶۰ هزار و ۵۲۴ تن انواع کالا به ارزش ۵ هزار و ۲۶۶ میلیارد ریال به فروش رسید.در این تالار، ۷۱ هزار و ۳۰۰ تن قیر، ۵۶ هزار و ۴۴۲ تن مواد پلیمری، ۶۷ هزار تن وکیوم باتوم، ۲۱ هزار تن لوب کات، ۲۱ هزار و ۸۰۲ تن مواد شیمیایی، ۲۲ هزار تن گوگرد، ۵۰۰ تن عایق رطوبتی، ۴۶۰ تن روغن پارافین واکس سنگین و همچنین ۲۰ تن آرگون خریداری شد.

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران هم طی هفته مذکور، شاهد معامله ۱۱۰ هزار و ۷۶۷ تن انواع کالا به ارزش بیش از یک هزار و ۳۲۵ میلیارد ریال بود؛ در این تالار داد و ستد ۶۳ هزار و ۹۵۰ تن گندم، ۱۲۶ هزار قطعه جوجه یک روزه، ۳۳ هزار و ۷۴۱ تن ذرت، ۱۲ هزار و ۹۰۰ تن روغن خام و ۵۰ تن شکر مشاهده شد.

لازم به ذکر است در هفته ای که گذشت و در بازار فرعی بورس کالای ایران نیز ۱۰۰ تن کنسانتره فسفات و ۴۷۰ تن نخ پلی استر دادوستد شد.

نظر شما