نمایش همه
 • علی اکبری امروز ۱۲:۲۶

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

  سیاست خرید تضمینی گندم اصلاح می شود/ نقش پررنگ بورس کالا در بودجه سال آینده

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای اصلاح سیاست خرید تضمینی گندم و جایگزینی آن با قیمت تضمینی از ظرفیت بورس کالا استفاده می کند.

 • سلطانی نژاد امروز ۱۰:۳۸

  سلطانی نژاد با اشاره به معامله یک میلیون و ۲۱۰ هزار تن گندم خبر داد:

  رکوردشکنی معاملات گندم در بورس کالای ایران

  مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: موفقیت اجرای طرح قیمت تضمینی برای دو محصول ذرت و جو در بورس کالا که از دو سال گذشته در کشور اجرایی شد، دولت را بر آن داشت تا این طرح را برای محصول استراتژیک گندم نیز اجرایی کند؛ بطوریکه، از سال جاری شاهد اجرایی شدن این طرح برای محصول گندم به صورت آزمایشی در چهار استان هستیم.

 • پسته دیروز ۱۴:۰۲

  یک باغدار پسته در استان کرمان عنوان کرد:

  داستان تکراری "رنج و گنج"در بازار طلای سبز/سود اصلی عاید واسطه ها می شود

  مهمترین مشکلات پیش روی کشاورزان، عدم دسترسی به بازار مناسب برای فروش است و همین امر دخالت دلالان و واسطه ها را در بازارهای سنتی محصولات این بخش افزایش می دهد.

 • زعفران دیروز ۱۱:۲۱

  معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد:

  آغاز خرید زعفران به صورت حمایتی در بورس کالا

  مدیر عامل سازمان توسعه روستایی و معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح خرید زعفران به صورت حمایتی را شروع کرده‌ایم که خرید و فروش آن در بورس کالا رقم خواهد خورد.

 • پسته ۱۳۹۶-۰۹-۲۴ ۱۰:۴۱

  یک تولیدکننده پسته مطرح کرد:

  یک پیشنهاد برای پُرپول‌شدن جیب ۱۵۰ هزار پسته‎کار

  در بازار سنتی پسته گروه ها و افراد خاصی فعال هستند که محصول حدود ۱۵۰هزار خرده مالک را از روستاها جمع آوری کرده و به صادرکننده می فروشند؛ از این رو اگر بورس کالا بتواند شرایطی را فراهم کند که دست واسطه ها از بازار پسته کوتاه شود، ضمن افزایش سود باغدار به شفافیت معاملات و واقعی تر شدن قیمت ها کمک زیادی می کند.

 • میرزاپور ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۴:۲۵

  سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالا اعلام کرد:

  مزیت های خرید توافقی زعفران از بورس کالا

  سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران گفت: سیاست خرید توافقی زعفران از سیاست های حمایتی دولت است که دستورالعمل آن از سوی وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شده و توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در قالب دو سناریو اجرایی می شود.

 • گندم ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۳:۵۶

  رییس بنیاد توانمندسازی گندم‌کاران اعلام کرد:

  کاهش بار مالی دولت با اجرای قیمت تضمینی گندم در بورس کالا

  رییس بنیاد توانمندسازی گندم گفت: در طرح قیمت تضمینی، طرح بار مالی دولت در بحث گندم کاهش پیدا می کند و تنها باید مابه‌التفاوت قیمت تضمینی را بپردازد.

 • ذرت ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۶:۱۰

  مدیرعامل شرکت پیشتیبانی امور دام جنوب استان کرمان:

  پرداخت سریع مطالبات ذرت کاران با کمک بورس کالا

  مدیرعامل شرکت پیشتیبانی امور دام جنوب استان کرمان گفت: ۸۰ هزار تن ذرت منطقه جنوب کرمان در سال زراعی جاری در بورس کالا به فروش می رسد.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۳:۰۵

  مدیرعامل بورس کالا مطرح کرد:

  تنظیم عرضه و تقاضای بازار با اجرای طرح قیمت تضمینی گندم

  مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: برای ورود گندم به بازار سرمایه یکی از شرایط این است که گندم مورد حمایت دولت باید استانداردهای حداقلی را داشته باشد. از سوی دیگر نظام بازار ایجاب می‌کند، کیفیت گندم در محیط رقابتی افزایش پیدا کند.

 • محمدرضا-پورابراهیمی-کمیسیون-اقتصادی-مجلس.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۲:۱۵

  پورابراهیمی مزایای عرضه جو در بورس کالا را تشریح کرد؛

  پرداخت وجوه جوکاران ظرف چند روز به جای ماه‌ها انتظار

  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:با اجرای طرح قیمت تضمینی به جای خرید تضمینی، ماه ها انتظار کشاورزان برای دریافت مطالباتشان و ایجاد دلسردی و مشکلات عدیده مالی، جای خود را به پرداخت حدود ٧٠ درصدی پول کشاورزان در کوتاه ترین زمان ممکن می‌دهد.

 • گندم ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۱:۱۳

  مدیرعامل یک کارخانه آرد سازی پیشنهاد داد:

  برای افزایش کیفیت آرد، گندم وارداتی هم در بورس کالا عرضه شود

  مدیرعامل کارخانه آرد خوشه عجب شیر با ارائه این پیشنهاد که برای ارتقاء کیفیت آرد و نان در کشور باید گندم وارداتی هم در بورس کالا عرضه شود، خاطرنشان کرد: دولت گندم وارداتی را هم در بورس کالا عرضه کند تا آردسازان کشور بتوانند با اختلاط گندم‌ها کیفیت آرد را ارتقاء دهند.

 • جو-دامی.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۱۵:۵۶

  در گزارشی بررسی شد؛

  رضایت کشاورزان از عرضه جو و ذرت در بورس کالا

  اجرای طرح خرید تضمینی محصولات کشاورزی در کشور و گلایه های مختلف فعالان بخش کشاورزی به خصوص کشاورزان از این طرح موجب شد تا هیات وزیران در جلسه آبان ماه سال ۹۱ بنا به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و به استناد ماده (۳۳) قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی ـ مصوب ۱۳۸۹ـ ، آیین نامه اجرایی این ماده قانونی را تصویب کند.

 • حسن نژاد ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۱۴:۳۵

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

  بازار زعفران از طریق بورس کالا تنظیم می‌شود

  یک نماینده مجلس با تاکید بر لزوم عرضه محصولات استراتژیک مانند زعفران در بورس کالا گفت: معامله زعفران در این بورس می‌تواند در تنظیم بازار، شفاف‌سازی قیمت‌ها، اطمینان خاطر کشاورزان و حذف دلالان نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

 • نمایشگاه طیور ۱۳۹۶-۰۹-۱۷ ۱۰:۱۳

  در جریان دیدار سلطانی نژاد از نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان بررسی شد؛

  راه های افزایش حضور عرضه کنندگان نهاده های دام و طیور در بورس کالا

  مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران از شانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان بازدید کرد .

 • پسته ۱۳۹۶-۰۹-۱۵ ۱۲:۲۷

  یک تولیدکننده عنوان کرد:

  ممانعت از رقابت منفی با عرضه پسته در بورس کالا

  گسترش دسترسی به بورس کالای ایران از طریق انبارهای کالایی، یکی از اهداف توسعه ای مهم این بورس محسوب می شود؛ در حوزه کشاورزی نیز این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که نگهداری از محصولات کشاورزی، رعایت استانداردها و فراهم بودن شرایط محیطی و بهداشتی خاصی را می طلبد.

 • رضایی پور ۱۳۹۶-۰۹-۱۴ ۱۵:۳۰

  مدیرعامل کارگزاری اقتصاد بیدار عنوان کرد:

  توسعه بخش کشاورزی با گواهی سپرده کالایی

  رونق معاملات کشاورزی در بورس کالا از سال گذشته و با عرضه‌های ماده ۳۳ قانون افزایش بهره‌وری کشاورزی و منابع طبیعی اتفاق افتاد.

 • ذرت ۱۳۹۶-۰۹-۱۴ ۱۴:۵۴

  امروز در بورس کالا؛

  رکورد حجم معاملات روزانه ذرت قیمت تضمینی امسال شکسته شد

  با شروع برداشت محصول ذرت دانه ای در کشور و از استان کرمانشاه، معاملات این محصول در بورس کالای ایران  در دو بازار گواهی سپرده کالایی و فیزیکی آغاز شد به طوری که امروز ۱۴ آذر۱۳۹۶، با معامله بیش از ۱۰ هزار تن محصول، رکورد روزانه ذرت دانه ای ثبت شد.

 • زعفران ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۴:۴۴

  با نزدیک شدن به پایان فصل برداشت زعفران اعلام شد؛

  کاهش شتاب صادرات زعفران نسبت به سال گذشته

  عضو شورای ملی زعفران ایران قیمت طلای سرخ ایران در بازار جهانی را با ثبات دانست و اظهار داشت: هم اکنون قیمت عمده فروشی هر کیلوگرم طلای سرخ ایران در بازار جهانی ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار است.

 • علی ابراهیمی ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۳:۴۲

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس برشمرد؛

  ۸ مزیت مهم عرضه کل گندم تولیدی کشور در بورس کالا

  اجرای موفقیت آمیز سیاست قیمت تضمینی به صورت آزمایشی برای دو محصول جو کرمانشاه و ذرت خوزستان در بورس کالا طی سال ۹۴ موجب شد در سال ۹۵ شاهد جایگزینی آن با طرح خرید تضمینی و انجام معاملات کل جو و ذرت کشور در بورس کالا باشیم.

 • همایش ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۴:۱۱

  سلطانی نژاد در سومین همایش مالی اسلامی:

  ساماندهی بازار کشاورزی با توسعه نظام انبارداری/ "قبض انبار" ابزاری شرعی برای تامین مالی

  راه اندازی نظام انبارداری و ایجاد بسترهای قانونی و فنی مناسب برای این موضوع، مزایای بسیاری از جمله امکان فروش کالا در زمان و قیمت مناسب و تامین مالی کوتاه مدت دارندگان کالا در انبارها را به همراه دارد؛ از این رو ضرورت استقرار آن به ویژه در حوزه کشاورزی در کشور، اهمیت می یابد.

 • نوری ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۳:۳۲

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد:

  بازار زعفران و پسته در جهان باید در انحصار ایران باشد

  زعفران و پسته ازجمله محصولات انحصاری هستند که باید به نام ایران در دنیا شناخته شوند، اما متاسفانه یکی از مشکلات جدی این است که نتوانسته ایم این محصولات را با برند مشخص به دنیا معرفی کنیم و به طور قطع ورود این محصولات در بورس کالامی تواند در رفع این مشکل کمک بسزایی کند.

 • گندم ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۰:۱۳

  معاون پژوهشی موسسه پژوهش های برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی:

  خرید تضمینی در دنیا سیاستی منسوخ است

  معاون پژوهشی موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سیاست «خرید تضمینی» در دنیا منسوخ و «قیمت تضمینی» جایگزین این سیاست شده است.

 • سلطاني نژاد ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۱۴:۳۲

  سلطانی نژاد مزایای عرضه محصولات در بورس کالا را بررسی کرد؛

  انگیزه تولید پسته و زعفران با کشف قیمت واقعی افزایش می یابد

  مدیر عامل بورس کالای ایران گفت: باید برای محصولات استراتژیکی مانند پسته و زعفران یک بازار متمرکز کاشف قیمت در بازار داخل ایجاد شود تا بتوانیم به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی این محصولات در دنیا، در حوزه کشف و اعلام قیمت آنها  نقش موثری داشته باشیم که این اتفاق جز از مسیر یک بازار متمرکز و مبتنی بر عرضه و تقاضا مانند بورس کالا نمی تواند رخ دهد.

 • حجتی ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۱:۲۰

  حجتی؛

  برای عرضه گندم در بورس کالا برنامه ریزی شده است

  یزدان سیف، معاون وزیر کشاورزی در حالی یک ماه گذشته از عرضه کل گندم کشور در بورس کالا طی سال آینده خبر داده بود که محمود حجتی در برنامه گفتگوی ویژه خبری مهر تاییدی بر آن زد و از برنامه ریزی برای عرضه گندم در بورس کالا خبر داد.

 • مجلس ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۱:۰۸

  یک نماینده ادوار مجلس با مثبت ارزیابی کردن طرح خرید توافقی عنوان کرد:

  بورس زعفران را بین المللی کنیم

  با توجه به اینکه طبق قوانین تجارت بین المللی هر کشوری که ۵۲ درصد از محصولی را تولید و به بازار جهانی عرضه کند، می تواند بورس بین الملل داشته باشد، ایران نیز ۹۵ درصد از طلای سرخ جهان را تولید می کند و باید بورس جهانی زعفران را در اختیار داشته باشد.

 • بخشنده ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۰:۵۱

  معاون اقتصادی وزیر کشاورزی:

  عرضه محصولات کشاورزی طی ٢سال آینده در بورس کالا شتاب می گیرد

  معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و در بخش قیمت های تضمینی الزام داریم که با روش‌های جدیدی محصولات کشاورزی را خرید و عرضه کنیم که یکی از این روش‌ها ارائه کالاها در بورس کالای کشاورزی است.

 • گندم ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۳:۲۷

  مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح ملی گندم مطرح کرد:

  پیش بینی تولید ۱۳میلیون تن گندم در سال آینده

  مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح ملی گندم با بیان اینکه تولید گندم سال آیند کمی بیش از نیاز کشور خواهد بود، افزود: تا پایان آذر سطح زیر کشت گندم نزدیک به ۶ میلیون هکتار می رسد و پیش بینی می شود تولید گندم در سال آینده به بیش از ۱۳ میلون تن برسد.

 • تالار ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۶:۲۸

  طی روز سه شنبه رقم خورد؛

  معامله ۱۴ هزار تن گندم خوراکی در تالار محصولات کشاورزی

  تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران در روز سه شنبه ۷ آذر ماه معامله ۱۴ هزار و ۵۰۰ تن گندم خوراکی و ۱۲۵ هزار قطعه جوجه یک روزه را مشاهده کرد.

 • گندم ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۳:۰۷

  رئیس امور بازرگانی و خدمات مالی سازمان برنامه و بودجه کشور :

  افزایش کیفیت گندم در سایه انجام معامله در بورس کالای ایران

  گندم به عنوان مهم‌ترین منبع تأمین غذای کشور همواره مورد توجه مسئولان کشور بوده است، در این راستا از سالیان گذشته تا کنون همواره سیاست‌هایی را برای حفظ منافع تولیدکنندگان این محصول اعمال می‌کرده است.

 • گندم ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۱۴:۵۲

  عضو سابق سازمان مرکزی تعاونی روستایی مطرح کرد:

  لزوم اعلام آماده باش برای عرضه کل گندم سال آینده در بورس کالا

  در سیاست خرید تضمینی دولت مجبور است محصول را به قیمتی مشخص از کشاورز بخرد و کشاورز نیز به اجبار به همان قیمت فروشنده است. اما با عرضه در بورس می توان با ایجاد فضای رقابتی و تعیین قیمت برمبنای عرضه و تقاضا در قالب سیاست قیمت تضمینی،کیفیت محصول تولیدی را ارتقا داد.