نمایش همه
 • کرباسیان امروز ۱۴:۴۰

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:

  روند مطلوب آزادسازی قیمت محصولات در فضای شفاف بورس کالا

  کرباسیان گفت: آزادسازی قیمت محصولات اگر در بستر بورس کالا عملیاتی شود به دلیل فضای شفاف این بازار، امکان رصد و تنظیم بازار را به شیوه ای مطلوب مهیا می کند.

 • علی اکبری امروز ۱۲:۲۶

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

  سیاست خرید تضمینی گندم اصلاح می شود/ نقش پررنگ بورس کالا در بودجه سال آینده

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای اصلاح سیاست خرید تضمینی گندم و جایگزینی آن با قیمت تضمینی از ظرفیت بورس کالا استفاده می کند.

 • سلطانی نژاد امروز ۱۰:۳۸

  سلطانی نژاد با اشاره به معامله یک میلیون و ۲۱۰ هزار تن گندم خبر داد:

  رکوردشکنی معاملات گندم در بورس کالای ایران

  مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: موفقیت اجرای طرح قیمت تضمینی برای دو محصول ذرت و جو در بورس کالا که از دو سال گذشته در کشور اجرایی شد، دولت را بر آن داشت تا این طرح را برای محصول استراتژیک گندم نیز اجرایی کند؛ بطوریکه، از سال جاری شاهد اجرایی شدن این طرح برای محصول گندم به صورت آزمایشی در چهار استان هستیم.

 • مدیرعامل دیروز ۱۱:۱۹

  سلطانی نژاد تشریح کرد؛

  توسعه استانداردسازی کالاها از طریق بورس کالای ایران

  مدیر عامل بورس کالای ایران گفت: کالاهای مورد معامله در بورس کالا از استاندارد کافی برخوردار بوده و تمامی افراد نسبت به قیمت و استاندارد محصولات مورد عرضه، اطمینان کافی دارند.

 • میرزاپور ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۴:۲۵

  سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالا اعلام کرد:

  مزیت های خرید توافقی زعفران از بورس کالا

  سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران گفت: سیاست خرید توافقی زعفران از سیاست های حمایتی دولت است که دستورالعمل آن از سوی وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شده و توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در قالب دو سناریو اجرایی می شود.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۱:۳۱

  مدیر عامل بورس کالای ایران اعلام کرد:

  امکان خرید و فروش سکه در بستر آنلاین بورس کالا

  مدیر عامل بورس کالای ایران با اشاره به احتمال خطر امنیت و تقلب در معاملات سکه به صورت فیزیکی گفت: معاملات بالای ۶۰درصد سهام‌ها آنلاین است و بورس کالا ظرفیت عرضه سکه را دارد و این تصمیم منوط به نظر بانک مرکزی است.

 • سلطانی نژاد ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۳:۰۵

  مدیرعامل بورس کالا مطرح کرد:

  تنظیم عرضه و تقاضای بازار با اجرای طرح قیمت تضمینی گندم

  مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: برای ورود گندم به بازار سرمایه یکی از شرایط این است که گندم مورد حمایت دولت باید استانداردهای حداقلی را داشته باشد. از سوی دیگر نظام بازار ایجاب می‌کند، کیفیت گندم در محیط رقابتی افزایش پیدا کند.

 • محمدرضا-پورابراهیمی-کمیسیون-اقتصادی-مجلس.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۲:۱۵

  پورابراهیمی مزایای عرضه جو در بورس کالا را تشریح کرد؛

  پرداخت وجوه جوکاران ظرف چند روز به جای ماه‌ها انتظار

  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:با اجرای طرح قیمت تضمینی به جای خرید تضمینی، ماه ها انتظار کشاورزان برای دریافت مطالباتشان و ایجاد دلسردی و مشکلات عدیده مالی، جای خود را به پرداخت حدود ٧٠ درصدی پول کشاورزان در کوتاه ترین زمان ممکن می‌دهد.

 • شریعتمداری ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۱:۳۴

  وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح فولاد شادگان اعلام کرد:

  افزایش ۶۶ میلیون تنی ظرفیت فولاد کشور

  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اینکه صنعت فولاد در دنیا دچار مشکلات فراوانی است، اما خوشبختانه در کشور ما روند رو به رشدی را سپری کرده و در همین زمینه ظرفیت‌های جدیدی نیز در زنجیره تولید فولاد ایجاد شده است.

 • شاپور محمدی ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۴:۳۵

  محمدی اقدامات ۱۰۰روز نخست سازمان بورس در دولت دوازدهم را تشریح کرد؛

  از پایان توقف بلندمدت نمادها تا راه اندازی صندوق طلا

  اصلاح دستورالعمل های مربوط به توقف و بازگشایی نمادها، امکان معاملات آنلاین قراردادهای اختیار معامله، راه اندازی صندوق طلا، تامین مالی حدود ۲۰۰۰میلیارد تومان برای خرید گندم از کشاورزان و کاهش هزینه های معاملاتی بخشی از اقدامات ۱۰۰ روز نخست سازمان بورس و اوراق بهادار در دولت دوازدهم به شمار می رود.

 • جمیلی ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۳:۰۶

  رئیس اتاق بازرگانی ایران و هند مطرح کرد:

  حفظ اعتبار کالای ایرانی با ایجاد سکوی مشترک بورس کالای ایران و هند

  رئیس اتاق بازرگانی ایران و هند با بیان اینکه راه اندازی سکوی معاملاتی ایران و هند بر اقتصاد کشور تاثیرات مثبتی خواهد داشت، گفت: با اجرای این طرح مشتریان توانمند هند شناسایی شده و با آنها به طور مستقیم معامله می کنیم که در این صورت واسطه های غیر ضروری حذف شده و معاملات شفاف خواهد شد.

 • حسن نژاد ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۱۴:۳۵

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

  بازار زعفران از طریق بورس کالا تنظیم می‌شود

  یک نماینده مجلس با تاکید بر لزوم عرضه محصولات استراتژیک مانند زعفران در بورس کالا گفت: معامله زعفران در این بورس می‌تواند در تنظیم بازار، شفاف‌سازی قیمت‌ها، اطمینان خاطر کشاورزان و حذف دلالان نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

 • شاپور محمدی ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۱۳:۰۹

  رئیس سازمان بورس اعلام کرد:

  برنامه ریزی برای افزایش سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه

  رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره شرایط سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه کشور گفت : بازار سرمایه کشور برای حرکت به سمت بین المللی شدن باید عضو نهادهای بین المللی مانند آیسکو باشد، البته هم اکنون بورس ایران عضو ناظر این نهاد بین المللی است.

 • سید عباس موسویان.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۱۷ ۱۱:۳۰

  دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار:

  بازار مشتقه ارز برای بانک مرکزی راهگشا خواهد بود/استفاده از قراردادهای آتی برای کنترل بازار سکه

  دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با توجه به تصویب راه اندازی بازار مشتقه ارزی در شورای عالی بورس و همچنین ادامه نوسانات ارز، بازار مشتقه ارزی می تواند در جهت پوشش نوسانات نرخ ارز راهگشا باشد و به بانک مرکزی در تنظیم بازار کمک کند.

 • رضایی پور ۱۳۹۶-۰۹-۱۴ ۱۵:۳۰

  مدیرعامل کارگزاری اقتصاد بیدار عنوان کرد:

  توسعه بخش کشاورزی با گواهی سپرده کالایی

  رونق معاملات کشاورزی در بورس کالا از سال گذشته و با عرضه‌های ماده ۳۳ قانون افزایش بهره‌وری کشاورزی و منابع طبیعی اتفاق افتاد.

 • کرباسیان ۱۳۹۶-۰۹-۱۴ ۱۱:۱۷

  معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد؛

  نقش بورس کالا در رونق بخشی صنایع معدنی

  معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، بورس کالای ایران را به عنوان یکی از بخش های اثرگذار در رونق صنایع معدنی و به ویژه صنعت فولاد ایران دانست.

 • علی ابراهیمی ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۳:۴۲

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس برشمرد؛

  ۸ مزیت مهم عرضه کل گندم تولیدی کشور در بورس کالا

  اجرای موفقیت آمیز سیاست قیمت تضمینی به صورت آزمایشی برای دو محصول جو کرمانشاه و ذرت خوزستان در بورس کالا طی سال ۹۴ موجب شد در سال ۹۵ شاهد جایگزینی آن با طرح خرید تضمینی و انجام معاملات کل جو و ذرت کشور در بورس کالا باشیم.

 • همایش ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۴:۱۱

  سلطانی نژاد در سومین همایش مالی اسلامی:

  ساماندهی بازار کشاورزی با توسعه نظام انبارداری/ "قبض انبار" ابزاری شرعی برای تامین مالی

  راه اندازی نظام انبارداری و ایجاد بسترهای قانونی و فنی مناسب برای این موضوع، مزایای بسیاری از جمله امکان فروش کالا در زمان و قیمت مناسب و تامین مالی کوتاه مدت دارندگان کالا در انبارها را به همراه دارد؛ از این رو ضرورت استقرار آن به ویژه در حوزه کشاورزی در کشور، اهمیت می یابد.

 • نوری ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۳:۳۲

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد:

  بازار زعفران و پسته در جهان باید در انحصار ایران باشد

  زعفران و پسته ازجمله محصولات انحصاری هستند که باید به نام ایران در دنیا شناخته شوند، اما متاسفانه یکی از مشکلات جدی این است که نتوانسته ایم این محصولات را با برند مشخص به دنیا معرفی کنیم و به طور قطع ورود این محصولات در بورس کالامی تواند در رفع این مشکل کمک بسزایی کند.

 • محمدی ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۱:۵۱

  رئیس سازمان بورس مطرح کرد:

  سال های طلایی ابزارهای مالی اسلامی

  در قانون اساسی قید شده است تمام معاملات بازار سرمایه باید منطبق با شریعت باشد و هیچ ابزاری در بازار سرمایه معرفی نمی شود مگر اینکه در کمیته فقهی سازمان بورس از لحاظ شرعی بررسی شود و منطبق با شریعت باشد.

 • سعیدی ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۱:۳۱

  معاونت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس خبر داد:

  راه اندازی صندوق دارایی، پایان بخش آشفتگی های بازار ارز

  معاونت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با راه اندازی صندوق دارایی های ارزی، آشفتگی های این بازار خاتمه می یابد.

 • سلطاني نژاد ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۱۴:۳۲

  سلطانی نژاد مزایای عرضه محصولات در بورس کالا را بررسی کرد؛

  انگیزه تولید پسته و زعفران با کشف قیمت واقعی افزایش می یابد

  مدیر عامل بورس کالای ایران گفت: باید برای محصولات استراتژیکی مانند پسته و زعفران یک بازار متمرکز کاشف قیمت در بازار داخل ایجاد شود تا بتوانیم به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی این محصولات در دنیا، در حوزه کشف و اعلام قیمت آنها  نقش موثری داشته باشیم که این اتفاق جز از مسیر یک بازار متمرکز و مبتنی بر عرضه و تقاضا مانند بورس کالا نمی تواند رخ دهد.

 • حجتی ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۱:۲۰

  حجتی؛

  برای عرضه گندم در بورس کالا برنامه ریزی شده است

  یزدان سیف، معاون وزیر کشاورزی در حالی یک ماه گذشته از عرضه کل گندم کشور در بورس کالا طی سال آینده خبر داده بود که محمود حجتی در برنامه گفتگوی ویژه خبری مهر تاییدی بر آن زد و از برنامه ریزی برای عرضه گندم در بورس کالا خبر داد.

 • مجلس ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۱:۰۸

  یک نماینده ادوار مجلس با مثبت ارزیابی کردن طرح خرید توافقی عنوان کرد:

  بورس زعفران را بین المللی کنیم

  با توجه به اینکه طبق قوانین تجارت بین المللی هر کشوری که ۵۲ درصد از محصولی را تولید و به بازار جهانی عرضه کند، می تواند بورس بین الملل داشته باشد، ایران نیز ۹۵ درصد از طلای سرخ جهان را تولید می کند و باید بورس جهانی زعفران را در اختیار داشته باشد.

 • بخشنده ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۰:۵۱

  معاون اقتصادی وزیر کشاورزی:

  عرضه محصولات کشاورزی طی ٢سال آینده در بورس کالا شتاب می گیرد

  معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و در بخش قیمت های تضمینی الزام داریم که با روش‌های جدیدی محصولات کشاورزی را خرید و عرضه کنیم که یکی از این روش‌ها ارائه کالاها در بورس کالای کشاورزی است.

 • شکوری ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۲:۴۳

  در یادداشتی بررسی شد:

  لزوم اتخاذ مشوق هایی برای صادرات محصولات معدنی از بورس کالا

  مشوقهای صادراتی در مسیری کاملا شفاف همچون بورس کالا موجب خواهد شد تا با توجه به کاهش تقاضای جهانی برای نفت و مواد معدنی، علاوه بر ایجاد فضای روانی مثبت در جامعه معدنکاری کشور، فضای مطلوبی در بازار ایجاد شده و انگیزه فعالان بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در معدن نیز افزایش یابد.

 • معتمد ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۱:۲۴

  مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس خبر داد؛

  تدوین اساسنامه صندوق ارزی با موافقت بانک مرکزی

  مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، از تهیه و تدوین اساسنامه و امیدنامه نمونه صندوق ارزی در بازار سرمایه  خبر داد و گفت: درخواست هایی نیز از طرف شرکت های تامین سرمایه جهت راه اندازی این صندوق دریافت شده است.

 • روحانی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۱:۱۷

  رییس جمهور عنوان کرد:

  نوسان نرخ ارز نخواهیم داشت/ ایران در مسیر رشد اقتصادی

  رئیس جمهور در نخستین گزارش صد روزه عملکرد دولت دوازدهم گفت: برنامه دولت این نیست که با افزایش نرخ ارز به دنبال کسب درآمد باشد.

 • میرزاپور ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۱۴:۴۱

  در راستای ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت؛

  معامله ۳ کیلوگرم زعفران به صورت خرید توافقی در بورس کالای ایران

  سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران گفت: امروز برای نخستین بار معاملات خرید توافقی زعفران در بورس کالای ایران با معامله ۳ کیلوگرم زعفران (پوشال مرغوب) انبار زرین زعفران مشرق زمین انجام شد.

 • پورابراهیمی ۱۳۹۶-۰۹-۰۴ ۱۴:۳۰

  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم اعلام کرد؛

  شفافیت بازار ارز از جاده بورس می گذرد

  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم گفت: بازار غیرمنظم و غیرشفاف ارز با تشکیل بازار مشتقه ارزی به یک بازار رسمی و شفاف تبدیل می‌شود.